PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

  • PAP/AT    30 maja 2014 - 12:16
Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

- Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera w Warszawie. W tym roku pragniemy połączyć dziecięcą radość towarzyszącą temu świętu z wyjątkową rocznicą 25-lecia wolnej Polski. Na wszystkich czekać będzie moc atrakcji. Zapraszamy w niedzielę 1 czerwca do siedziby szefa rządu - informuje KPRM.
Co, gdzie, kiedy

Już 1 czerwca każdy będzie mógł przyjść do siedziby szefa rządu na rodzinny piknik. Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera organizowana jest wspólnie z resortami. Każde ministerstwo przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży. Piknik odbędzie się 1 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-16.00 w ogrodach Kancelarii Premiera w Warszawie (wejście od Al. Ujazdowskich).

W tym roku Dzień Dziecka to okazja do wspólnego świętowania 25-lecia wolnej Polski. Dlaczego? Ponieważ Dzień Dziecka poprzedza jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku - 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca.

Dlatego tegoroczny Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera będzie obchodzony pod hasłem "Nie ma wolności bez radości!".

Co przygotowano dla gości?

Jak połączyć naukę z zabawą pokażą między innymi Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W strefie nauki dzieci będą mogły na chwilę wcielić się w rolę prawdziwego naukowca. W czasie pikniku KPRM będzie przekonywać dzieci i ich rodziców, że zdrowe odżywianie nie musi być wcale nudne. Będą warsztaty kulinarne, polska kuchnia i dania kuchni molekularnej.

Na wszystkie dzieci czekają atrakcje kulturalne - koncerty, przedstawienia oraz warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne. Swój talent teatralny odkryć będzie można pod okiem fachowców z Teatrów Baj, Guliwer, Lalka i z Nowego Teatru.

Wśród sportowych atrakcji znajdą się m.in. interdyscyplinarny tor przeszkód przygotowany przez Fundację Marcina Gortata oraz konkursy i animacje z udziałem gwiazd sportu. Będzie można wygrać m.in. wycieczkę po Stadionie Narodowym dla całej rodziny. Niespodzianka czeka też na miłośników rajdów samochodowych.

Każdy będzie mógł też wysłać nietypową kartkę. Wystarczy wpisać pozdrowienia na tablecie, dodać adresata, a po kilku dniach internetowe zlecenie zamieni się w tradycyjną, papierową kartkę, którą listonosz doręczy adresatowi.

Rodzinny i bezpieczny piknik

O bezpieczeństwo naszych gości zadbają funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, którzy przy wejściu na teren pikniku prowadzić będą punkty sprawdzające. Tuż przy bramie głównej będzie można także obejrzeć kolumnę samochodów, którą przewożone są ważne osoby w państwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.