PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Flagi. W Krakowie padł rekord Polski na najdłuższą flagę

  • KDS    2 maja 2018 - 17:02
Dzień Flagi. W Krakowie padł rekord Polski na najdłuższą flagę
Nowy rekord wynosi 2057 m. (fot.Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

Najdłuższa flaga Polski ma 2057 metrów i znajduje się w Krakowie. 2 maja, w Dzień Flagi, w mieście udało się pobić dotychczasowy rekord Polski, który należał do Warszawy.
Zwycięstwo Krakowa oficjalnie potwierdził sędzia z Biura Rekordów, który czuwał nad przebiegiem wydarzenia. Tym samym Kraków pobił rekord, który dotychczas należał do Warszawy. W 2016 r. mieszkańcy stolicy rozwinęli flagę o długości 1556,2 m.

Natomiast dziś (2 maja) najdłuższa biało-czerwona flaga została rozwinięta wzdłuż Drogi Królewskiej: od Bramy Floriańskiej, przez ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulicę Grodzką, aż do Wzgórza Wawelskiego, gdzie nastąpił finał akcji. W sumie miała 2057 metrów. 

– Barwy narodowe powinny nas wszystkich łączyć. W Krakowie mogliśmy tego niewątpliwie doświadczyć. Dziękuję wszystkim, którzy do nas dołączyli i wspólnie z nami rozwijali flagę. Wielkie podziękowania należą się harcerzom z ZHP Chorągwi Krakowskiej, w tym najmłodszym harcerzom i zuchom. Stworzyliśmy jedną, wielką biało-czerwoną wspólnotę! – podsumowuje wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.