PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Strażaka w Nowej Soli

  • PAP    17 maja 2013 - 18:58

- Oficjalne oddanie do użytku nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli było głównym punktem lubuskich obchodów Dnia Strażaka, które w piątek odbyły się w tym mieście.
Inwestycja o wartości 11,5 mln zł była współfinansowana z funduszy unijnych i "diametralnie zmieniła warunki pracy nowosolskich strażaków" - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Magdalena Bilińska.

W ramach inwestycji, która rozpoczęła się w 2007 r., powstał nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb tej służby, z pełnym zapleczem socjalnym, sportowym oraz garażem na 14 wozów bojowych.

Przeprowadzka trwała od początku roku. Do nowej siedziby przeniosło się 62 strażaków z komendy powiatowej i jednostki ratowniczo-gaśniczej, które mieściły w przedwojennym i niefunkcjonalnym budynku w centrum miasta.

"Teraz mamy nowoczesny obiekt zlokalizowany w miejscu, z którego możemy znacznie szybciej niż wcześniej dotrzeć do miejsc działań na terenie miasta, terenów przemysłowych czy też wypadków na okolicznych drogach, w tym trasie S3" - powiedziała PAP z-ca komendanta Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli st. bryg. Tadeusz Ostrowski.

Jednostka PSP w Nowej Soli pełni także funkcję tzw. straży ekologicznej w południowej części Lubuskiego, obejmując swym zasięgiem obszar byłego województwa zielonogórskiego. Nowosolscy strażacy posiadają specjalistyczny sprzęt potrzebny do likwidacji różnego rodzaju zagrożeń dla środowiska oraz sekcję ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego.

W ciągu kilku minionych lat w Lubuskiem oddano do użytku kilka nowych strażnic PSP, m.in. w Żaganiu, Gorzowie czy Zielonej Górze. Obecnie w Gorzowie trwa rozbudowa siedziby komendy wojewódzkiej. Do nowego budynku przeniesie się wojewódzkie stanowisko kierowania - miejsce koordynacji działań Straży Pożarnej w regionie. Ta inwestycja pochłonie 5,1 mln zł i jest częściowo finansowana z funduszy unijnych.

Uroczystości w Nowej Soli rozpoczęła msza święta, a następnie odbył się apel na placu przed gmachem nowej strażnicy przy ul. Piłsudskiego, podczas którego wręczono odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. W woj. lubuskim służy obecnie prawie 950 funkcjonariuszy PSP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: