PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzika przyroda zagości w Bytomiu

  • PAP    3 stycznia 2014 - 20:28
Dzika przyroda zagości w Bytomiu

Najciekawsze zdjęcia świata przyrody wybrane spośród 43 tys. propozycji nadesłanych przez fotografów z niemal stu krajów można od piątku oglądać w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Są to prace nagrodzone w międzynarodowym konkursie - Fotografia Dzikiej Przyrody 2013.
Otwartą w piątek ekspozycję tworzy ponad 100 prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2013, który od 1965 roku organizowany jest przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz BBC Wildlife Magazine.

"Na wystawie można oglądać ponad sto wyjątkowych fotografii z całego świata. Jedną z prac, która mnie urzekła jest fotografia pt. +Złote żniwa+ przedstawiająca myszkę przyczepioną do kłosu zboża. Jednak każde z tych zdjęć jest na swój sposób unikatowe i wyjątkowe, każde zachwyca oraz daje do myślenia - np. ile potrzeba zaangażowania, energii i cierpliwości, by wykonać takie ujęcia" - powiedziała PAP Magdalena Michulec z Muzeum Górnośląskiego.

W tym roku prace na konkurs nadesłało ok. 4 tys. fotografów z 96 krajów.

Polskę reprezentują dwie prace - Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii "Portrety zwierząt" za zdjęcie pt. "Oko ropuchy" oraz fotografia Mateusza Piesiaka z Wrocławia pt. "Ostatni blask światła", która uznana została za najlepszą w jednej z kategorii młodzieżowych (15 - 17 lat).

Ekspozycja będzie otwarta do 2 lutego.

Patronat nad nią objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Fotografie dzikiej przyrody oglądać można w Bytomiu po raz dwunasty. W tym roku zobaczą ją również m.in. mieszkańcy Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia i Trójmiasta.

Organizatorami wystawy są Muzeum Górnośląskie w Bytomiu oraz Agencja Zegart z Bydgoszczy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: