PARTNER PORTALU
  • BGK

Dziki spacerowały po wrocławskim cmentarzu

  • PAP    18 października 2013 - 11:39
Dziki spacerowały po wrocławskim cmentarzu

Cmentarz Osobowicki we Wrocławiu został w piątek rano otwarty dla odwiedzających groby, po tym jak na terenie nekropolii zakończono akcję odłowu dzików.
W czwartek na największym wrocławskim cmentarzu pojawiło się stado dzików. Do czasu odłowu zwierząt zdecydowano o zamknięciu nekropolii. Na cmentarz nie wpuszczano odwiedzających groby; odbywały się tylko zaplanowane pogrzeby.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu Julia Wach, służby odłowiły cztery dziki, a kolejne sześć trzeba było odstrzelić. "Po zakończeniu akcji cmentarz został otwarty" - podała Wach.

Cmentarz Osobowicki, który zajmuje obszar 53 hektarów, powstał w 1861 r. Nekropolia ta zdecydowanie wyróżnia się wśród innych wrocławskich cmentarzy. Jest to prawdopodobnie jedyny cmentarz w Polsce, gdzie zachowały się w prawie niezmienionym kształcie kwatery więźniów - ofiar terroru komunistycznego. Na cmentarzu Osobowickim są groby wielu znanych ludzi m.in. poety i dramaturga Tymoteusza Karpowicza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.