PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzikia przyroda we Wschowie

  • PAP    10 grudnia 2011 - 10:46

W Muzeum Ziemi Wschowskiej będą eksponowane dwie kolejne edycje światowej wystawy "Fotografia Dzikiej Przyrody". Wschowa po raz drugi została wybrana na miejsce inauguracji tournee wystawy w Polsce; nastąpi to w styczniu 2012 r.
We Wschowie odbędzie się zakończenie tegorocznej trasy wystawy z konkursu z 2010 r. oraz rozpoczęcie edycji wystawy prac nagrodzonych w kolejnym roku (2011) - poinformowało Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Prace znajdujące się na corocznych ekspozycjach "Fotografia Dzikiej Przyrody" pochodzą z konkursu, którego organizatorami są: Muzeum Historii Naturalnej i BBC Wildlife Magazine z Londynu. Historia konkursu sięga 1964 roku.

Każdorazowo jego efektem jest wystawa pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. W styczniu już po raz dziesiąty prezentowana będzie w naszym kraju.

Podobnie jak w latach minionych, wystawa trafia w Polsce do 12 wybranych miast, w tym roku są to: Bielsko-Biała, Szklarska Poręba, Szczecin, Koszalin, Sopot, Bydgoszcz, Białowieża, Zakopane, Warszawa, Bytom, Wrocław i Wschowa.

Na tegoroczną edycję składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach (w tym po raz pierwszy w kategorii Fotoreportaż) oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 31 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3 tys. autorów z 83 krajów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • GOŁĄBEK, 2011-12-10 12:35:28

    Wystawy fotograficzne są z reguły bardzo ciekawe, jeszcze jak "temat dopisze" to można godzinami podziwiać i podziwiać.
  • Miłośnik dzikiej przyrody, 2011-12-10 11:15:11

    Dzika przyroda na bezludnej wyspie? Bardzo inspirujące i interesujące!!!