PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacyjna wystawa w Nowym Sączu

  • PAP    9 grudnia 2012 - 15:31

Zdjęcia, animacje, elementy z tkanin i zabawki znalazły się na nietypowej wystawie edukacyjnej dla dzieci "Architektura codzienna" w sądeckiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół.
Aranżacja wnętrza sądeckiej galerii ma służyć wizualizacji pojęcia "architektura", aby dzieci w przystępny i ciekawy sposób mogły się z nim zapoznać. "Powstałe w galerii przestrzenie imitują charakterystyczne w mieście miejsca, np. rynek, katedrę, park. Poruszają też zagadnienia skali i proporcji, koloru, faktury, zapachu, dźwięku, zanieczyszczenia przestrzeni reklamami" - powiedziała architekt krajobrazu i pedagog Anna Komorowska z organizującej ekspozycję krakowskiej Pracowni k.

Na pierwszym piętrze galerii znalazło się tzw. "boisko architektoniczne" - przestrzeń, na którą składają się zarysy wybranych obiektów miejskich, wykonane przy pomocy folii samoprzylepnej. Są tu m.in. znaki drogowe i latarnie uliczne. "Często mijamy te obiekty, nie zdając sobie sprawy z ich faktycznych rozmiarów" - mówiła Komorowska. Dodała, że najbardziej zaskakujące może być dla zwiedzających odkrycie, że powierzchnia billboardu często przewyższa metraż dwupokojowego mieszkania w bloku.

Wystawie towarzyszy "Przewodnik po architekturze codziennej" - książeczka z zadaniami dla dzieci. Przewodnik może być wypełniony na wystawie lub zabrany do domu i uzupełniony podczas spacerów po mieście.

Ekspozycja czynna będzie do 13 stycznia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.