PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekogitarowe Węgorzewo

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    8 lipca 2010 - 09:28
Ekogitarowe Węgorzewo

8 lipca startuje Seven Festival – kolejny ważny punkt na mapie polskich wakacyjnych imprez muzycznych.
Ta nazwa prawdopodobnie nie powie przeciętnemu bywalcowi letnich festiwali zbyt wiele. Nie ma się co dziwić, bo pod tym szyldem impreza odbywa się dopiero pierwszy raz. Ale wystarczy dodać, że festiwal organizowany jest w Węgorzewie, a wszystko stanie się jasne – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Do mazurskiego miasta fani przyjeżdżają od początku lat 90. Festiwal powstał dzięki miejscowej jednostce wojskowej, która przez kilka pierwszych lat była jego głównym organizatorem. Nietypowe jak na rockowe przedsięwzięcie szefostwo nadrabiało rozmaite potknięcia entuzjazmem, dzięki czemu Węgorzewo przetrwało i na stałe wpisało się w program muzycznych wakacji.

Festiwal miał górki i dołki. Kilkakrotnie zmieniał sponsorów i nazwy. Ostatecznie jednak Węgorzewo znalazło własny pomysł na imprezę. Od początku XXI w. organizuje ją specjalny komitet zawiązany przy urzędzie miejskim. Dwie ostatnie jej edycje odbyły się pod nazwą Eko Union of Rock. Ten szyld wyraźnie sugerował, że węgorzewskie koncerty to nie tylko muzyka, ale także towarzyszący im proekologiczny przekaz. Ten sam kierunek kontynuuje też Seven Festival.

Impreza ma promować „ekologię, turystykę, działania artystyczne i pozytywną energię”. W przygotowywaniu pozamuzycznego programu festiwalu współuczestniczy znana międzynarodowa organizacja World Wildlife Fund, która ma propagować wśród widzów wrażliwość na dziką przyrodę i zdrowy styl życia – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.