Ekologiczne torby dla bezpieczeństwa seniorów

Ekologiczne torby na zakupy z elementami odblaskowymi trafią do starszych mieszkańców regionu w ramach rozpoczętej w Zachodniopomorskiem kampanii "Widocznie - Ekologicznie" - poinformowała w piątek Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Torby na zakupy z odblaskami mają sprawić, że ich użytkownicy będą widoczni dla kierowców wieczorami i w pochmurne dni.

- Dzieci chętnie noszą odblaskowe plakietki czy znaczki w kształcie zwierzątek. Zastanawialiśmy się jak sprawić, by również osoby starsze były widoczne na drodze. Stąd pomysł praktycznych toreb, które poprawią również bezpieczeństwo - wyjaśniła Śledziona.

Policja prowadzi kampanię razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Torby wykonane są z trwałego materiału biodegradowalnego, co - zdaniem organizatorów - ma wzbudzić w użytkownikach zainteresowanie dbałością o stan środowiska naturalnego.

Zakupione w ramach kampanii torby zostaną przekazane do komend powiatowych zachodniopomorskiej policji. Funkcjonariusze będą je wręczać podczas spotkań m.in. z seniorami, w kołach gospodyń, Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących.

Dzięki dofinansowaniu projektu przez WFOŚiGW kwotą 12 tys. zł wyprodukowano pierwsze 3.418 toreb.

Śledziona powiedziała, że to początek akcji. Do kontynuowania tej inicjatywy zaproszono gminy z całego województwa. Pięć z nich: Kalisz Pomorski, Gryfino, Karlino, Biały Bór, Dębno - już zgłosiło swój akces włączenia się do realizacji programu, poprzez wykonanie toreb, które będą dystrybuowane na ich terenie

 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE