PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologiczne torby dla bezpieczeństwa seniorów

  • PAP    11 lutego 2011 - 12:49

Ekologiczne torby na zakupy z elementami odblaskowymi trafią do starszych mieszkańców regionu w ramach rozpoczętej w Zachodniopomorskiem kampanii "Widocznie - Ekologicznie" - poinformowała w piątek Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Torby na zakupy z odblaskami mają sprawić, że ich użytkownicy będą widoczni dla kierowców wieczorami i w pochmurne dni.

- Dzieci chętnie noszą odblaskowe plakietki czy znaczki w kształcie zwierzątek. Zastanawialiśmy się jak sprawić, by również osoby starsze były widoczne na drodze. Stąd pomysł praktycznych toreb, które poprawią również bezpieczeństwo - wyjaśniła Śledziona.

Policja prowadzi kampanię razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Torby wykonane są z trwałego materiału biodegradowalnego, co - zdaniem organizatorów - ma wzbudzić w użytkownikach zainteresowanie dbałością o stan środowiska naturalnego.

Zakupione w ramach kampanii torby zostaną przekazane do komend powiatowych zachodniopomorskiej policji. Funkcjonariusze będą je wręczać podczas spotkań m.in. z seniorami, w kołach gospodyń, Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących.

Dzięki dofinansowaniu projektu przez WFOŚiGW kwotą 12 tys. zł wyprodukowano pierwsze 3.418 toreb.

Śledziona powiedziała, że to początek akcji. Do kontynuowania tej inicjatywy zaproszono gminy z całego województwa. Pięć z nich: Kalisz Pomorski, Gryfino, Karlino, Biały Bór, Dębno - już zgłosiło swój akces włączenia się do realizacji programu, poprzez wykonanie toreb, które będą dystrybuowane na ich terenie

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.