PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologicznie zrobi się w Lublinie

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 09:38
Ekologicznie zrobi się w Lublinie

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników zdrowego jedzenia – ekologicznie zrobi się w Lublinie.
Już od 4 sierpnia zacznie działać EkoBazar. W każdą sobotę na Starym Mieście w Lublinie pojawi się kilkunastu rolników i producentów żywności, którzy wprost ze swoich ekologicznych pól, upraw i gospodarstw przywiozą to, co mają najlepszego. Wszystkie produkty, które będą sprzedawane na EkoBazarze, muszą mieć certyfikat ekologiczny.

„Nie będzie to jarmark z tak zwaną zdrową żywnością, ale bazar, na którym wszystkie produkty posiadają certyfikat ekologiczny – tym samym są najwyższej jakości” – mówi Katarzyna Wasąg, inicjatorka przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że badania potwierdzają zarówno wyższą jakość produktów ekologicznych niż konwencjonalnych, jak i wyższą zawartość minerałów, witamin i wartości odżywczych w ekologicznych produktach.

Niepowtarzalny smak powoduje, że po ich spróbowaniu trudno jest wrócić do żywności konwencjonalnej.

W całości przedsięwzięcia uczestniczy aktywnie klaster Dolina Ekologicznej Żywności, którego celem jest zbudowanie na terenie Polski Wschodniej ponadregionalnej platformy współpracy w zakresie rozwoju i promowania ekologicznych produktów żywnościowych. Większość obecnych producentów, którzy będą obecni na EkoBazarze, to członkowie klastra.

Na lubelskim EkoBazarze pojawi się Pan Roman z ekologicznym drobiem, Pani Eugenia przywiezie ekologiczne warzywa. Pan Sławomir wystawi swoje produkty z ekologicznego żeńszenia. Będzie także Pan Ryszard z różnymi pysznościami, takimi jak kasze, mąki, orzechy, przetwory, soki i przyprawy.

Gospodarstwo Barwy Zdrowia zaproponuje olej lniany tłoczony na zimno oraz sezonowe warzywa i owoce. Pan Antoni Tudryn z Owocowych Smaków przywiezie z kolei ekologiczne soki owocowe i owocowo-warzywne. Zakład Mięsny Wasąg obiecał swoje ekologiczne wędliniarskie specjały, m.in. polędwiczkę wędzoną Eko. Będzie także ekologiczny miód, oliwy i wino bio prosto z Hiszpanii. Nie zabraknie też ekologicznej kawy dla koneserów.

EkoBazar zaprasza w każdą sobotę w godzinach od 8.00 do 17.00 (ul. Bramowa 4-6, Stare Miasto w Lublinie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.