PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci OECD w resorcie rozwoju

  • JL    18 marca 2010 - 09:32

Przedstawiciele Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz naukowcy przyjrzą się krajowej polityce miejskiej.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podpisało w 2009 r. porozumienie z OECD o przygotowaniu raportu oceniającego krajową politykę miejską. W związku z trwającymi pracami nad jego przygotowaniem w Warszawie przebywa misja ekspertów. Rezultaty ich pracy ministerstwo wykorzysta do opracowania krajowej polityki miejskiej będącej częścią polityki rozwoju kraju. 

W misji są profesorowie zajmujący się zagadnieniami rozwoju miast z USA  i z Izraela, przedstawiciele OECD oraz Adam Ostry – przewodniczący grupy roboczej ds. miejskich, działającej w ramach Komitetu Polityki Rozwoju Terytorialnego OECD.

W trakcie trzydniowych warsztatów omówią zagadnienia dotyczące rozwoju miast w Polsce, sytuację demograficzną, społeczną i ekonomiczną polskich miast oraz sprawy związanych z zarządzaniem miastem i obszarami metropolitalnymi. 

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (ang. Organization for Economic Co-operation and Development, OECD) powstała w 1960 r. Skupia 31 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw. Siedzibę ma w Paryżu. Wspiera państwa członkowskie w osiągnięciu jak najwyższego poziomu wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli. Polska należy do niej od 1996 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.