PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekspresowy flirt do stolicy

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    5 czerwca 2010 - 08:53

56 minut potrwa podróż z Siedlec do Warszawy Centralnej pociągiem Kolei Mazowieckich. Skład typu Flirt, który pędzi 160 km/h, na razie będzie jeździł tylko w niedziele.
Połączenie zostaje uruchomione na próbę. Pociąg nie będzie zatrzymywał się na każdej stacji. W ten sposób Koleje Mazowieckie ostrożnie wprowadza w życie pomysł poprzedniego prezesa Jakuba Majewskiego, który chciał uruchamiać regioekspresy kursujące między największymi miastami Mazowsza – informuje „Życie Warszawy”.

Dotąd 160 km/h osiągały tylko ekspresy. Mimo że od końca 2008 r. mazowiecki przewoźnik ma 10 flirtów, to na razie kursowały one wyłącznie jako osobowe.

W każdą niedzielę pociąg będzie ruszał ze stacji w Siedlcach o 18.40 i po drodze zatrzyma się jedynie w Mrozach i w Mińsku Mazowieckim. Szybki kurs przewidziano tylko w jedną stronę. Skład będzie wracał jako osobowy. Przewoźnik liczy, że z przyspieszonego połączenia skorzystają przede wszystkim studenci, którzy po weekendzie spędzonym w domu wracają na studia do stolicy – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Olo, 2010-06-05 10:46:15

    Pan Jakub Majewski jak widać kocha kolej i ma wspaniałe pomysły na rozwój tego interesu jakim jest kolej. Najgorzej to to, iż Ostrołęka nie ma szybkiego połączenia kolejowego ze swoją stolicą regionu. Trzeba się tłuc tą drogą krajową z Białegostoku autobusem. Żal i rozpacz. Na zachodzie Polski t...o nie do pomyślenia.  rozwiń