Ekstraklasa SA krytykuje decyzję wojewody

Ekstraklasa SA skrytykowała decyzję wojewody dolnośląskiego o zamknięciu dla publiczności na najbliższy mecz stadionów Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin.
Ekstraklasa SA krytykuje decyzję wojewody
"Ekstraklasa SA jako spółka zarządzająca rozgrywkami Ligi Zawodowej Piłki Nożnej wyraża swoją stanowczą dezaprobatę wobec kolejnych decyzji administracyjnych dotyczących zamknięcia dla publiczności stadionów piłkarskiej Ekstraklasy" - napisano w komunikacie.

- W naszej ocenie decyzja wojewody dolnośląskiego jest niezwykle krzywdząca i w żaden sposób nie oddaje faktycznego stanu bezpieczeństwa na stadionach w Lubinie i Wrocławiu - dodano.

Czytaj też: Prezydent Bydgoszczy o stadionie Zawiszy 

Ekstraklasa SA zaznaczyła ponadto, że konsultowana z nią czwartkowa decyzja zarządu PZPN, by do końca sezonu mecze trzech najwyższych klas odbywały się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych, stanowiła wyjście naprzeciw oczekiwaniom władz państwowych i wnioskowi Komendanta Głównego Policji.

Czytaj też: Polityka przeszkadza w walce z kibolami

Zwrócono również uwagę, że za chuligańskie wybryki niewielkiej grupy osób karze się tysiące prawdziwych kibiców, a działania administracji państwowej uderzają bezpośrednio w wizerunek prowadzonych przez Ekstraklasę SA rozgrywek i są ogromnym ciosem dla kolejnych klubów.

"Nie stanowią one skutecznego oręża w walce z chuliganami, którzy dopuszczają się łamania prawa na meczach piłki nożnej" - napisano w oświadczeniu.

"Puste stadiony to wypaczenie jakiegokolwiek sensu sportowej rywalizacji. Takie decyzje budują w oczach opinii publicznej przekłamany obraz całej dyscypliny, a w szczególności rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy" - podsumowano.

W piątek wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa zdecydował, że przy pustych trybunach odbędzie się sobotni mecz Śląska Wrocław z PGE GKS Bełchatów oraz zaplanowane na 25 maja spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków. Fani Śląska już zapowiedzieli protest przed stadionem przy ul. Oporowskiej.

Przed tygodniem - po decyzji wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego - bez udziału publiczności rozegrano dwa inne mecze ekstraklasy: Legii Warszawa z Koroną Kielce oraz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. Na najbliższe, sobotnie spotkanie w Poznaniu kibice zostaną już wpuszczeni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE