PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekstraklasa SA krytykuje decyzję wojewody

  • PAP    13 maja 2011 - 15:42
Ekstraklasa SA krytykuje decyzję wojewody

Ekstraklasa SA skrytykowała decyzję wojewody dolnośląskiego o zamknięciu dla publiczności na najbliższy mecz stadionów Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin.
"Ekstraklasa SA jako spółka zarządzająca rozgrywkami Ligi Zawodowej Piłki Nożnej wyraża swoją stanowczą dezaprobatę wobec kolejnych decyzji administracyjnych dotyczących zamknięcia dla publiczności stadionów piłkarskiej Ekstraklasy" - napisano w komunikacie.

- W naszej ocenie decyzja wojewody dolnośląskiego jest niezwykle krzywdząca i w żaden sposób nie oddaje faktycznego stanu bezpieczeństwa na stadionach w Lubinie i Wrocławiu - dodano.

Czytaj też: Prezydent Bydgoszczy o stadionie Zawiszy 

Ekstraklasa SA zaznaczyła ponadto, że konsultowana z nią czwartkowa decyzja zarządu PZPN, by do końca sezonu mecze trzech najwyższych klas odbywały się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych, stanowiła wyjście naprzeciw oczekiwaniom władz państwowych i wnioskowi Komendanta Głównego Policji.

Czytaj też: Polityka przeszkadza w walce z kibolami

Zwrócono również uwagę, że za chuligańskie wybryki niewielkiej grupy osób karze się tysiące prawdziwych kibiców, a działania administracji państwowej uderzają bezpośrednio w wizerunek prowadzonych przez Ekstraklasę SA rozgrywek i są ogromnym ciosem dla kolejnych klubów.

"Nie stanowią one skutecznego oręża w walce z chuliganami, którzy dopuszczają się łamania prawa na meczach piłki nożnej" - napisano w oświadczeniu.

"Puste stadiony to wypaczenie jakiegokolwiek sensu sportowej rywalizacji. Takie decyzje budują w oczach opinii publicznej przekłamany obraz całej dyscypliny, a w szczególności rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy" - podsumowano.

W piątek wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa zdecydował, że przy pustych trybunach odbędzie się sobotni mecz Śląska Wrocław z PGE GKS Bełchatów oraz zaplanowane na 25 maja spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków. Fani Śląska już zapowiedzieli protest przed stadionem przy ul. Oporowskiej.

Przed tygodniem - po decyzji wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego - bez udziału publiczności rozegrano dwa inne mecze ekstraklasy: Legii Warszawa z Koroną Kielce oraz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. Na najbliższe, sobotnie spotkanie w Poznaniu kibice zostaną już wpuszczeni.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.