PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg płaci policji za dodatkowe patrole

  • PAP    8 listopada 2011 - 19:01
Elbląg płaci policji za dodatkowe patrole

Ponad 50 dodatkowych patroli pojawiło się w ostatnich tygodniach w centrum Elbląga, dzięki umowie pomiędzy urzędem miasta a policją. Funkcjonariusze dorabiają w ten sposób do pensji, a na ulicach jest bezpieczniej - poinformował we wtorek elbląski magistrat.
Na wystawienie dodatkowych pieszych patroli elbląski urząd miasta przeznaczył 10 tys. zł. Uczestniczą w nich dobrowolnie ci policjanci, którzy chcą pracować w czasie wolnym, poza normalną służbą. Za taką, ośmiogodzinną pracę, otrzymują oni po 125 zł brutto.

To pierwsze tego typu porozumienie zawarte w Elblągu. Funkcjonariusze mają zwracać szczególną uwagę na osoby, będące pod wpływem alkoholu, przypadki dewastacji i zakłócania porządku publicznego.

Według Krzysztofa Nowackiego z elbląskiej komendy miejskiej, dzięki pieniądzom z magistratu od początku października policja wysłała na ulice łącznie 52 dodatkowe patrole. Wieczorami i w nocy pojawiają się one głównie w centrum, na Starówce i ul. Gwiezdnej.

- To miejsca, gdzie znajdują się kluby, puby, restauracje i dyskoteki. Tym samym potencjalnie najbardziej niebezpieczne - powiedział prezydent Elbląga, Grzegorz Nowaczyk (zabierz głos/oceń prezydenta).. Jak podkreślił, celem tych działań jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa elblążan.

Dlatego - jeżeli pomysł się sprawdzi - prezydent nie wyklucza, że porozumienie z policją będzie kontynuowane w następnych latach. Komendant miejski zwrócił się już do władz miasta o zapewnienie środków na dodatkowe patrole w 2012 r., zwłaszcza podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.