PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektryczny Volkswagen Crafter ma być produkowany pod Poznaniem

  • PAP/MN    27 kwietnia 2017 - 15:25
Elektryczny Volkswagen Crafter ma być produkowany pod Poznaniem
Volkswagen Crafter. (fot. wikipedia.org)

Zakład Volkswagena we Wrześni planuje produkcję elektrycznego Craftera.
• Volkswagen planuje produkcję elektrycznego Craftera w zakładzie we Wrześni - potwierdziła w rzeczniczka Volkswagen Poznań Dagmara Prystacka.

• Na razie e-Crafter opracowywany jest w Hanowerze.

• Nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja pojazdu z napędem elektrycznym miałaby być realizowana w Polsce.

Zakład Volkswagena we Wrześni jest producentem pojazdów nowej wersji dostawczego Craftera. Seryjna produkcja Crafterów ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. W 2018 roku fabryka ma produkować 100 tysięcy samochodów rocznie.

"Elektryczny Crafter jest projektem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W początkowej fazie projektu ostateczny kształt samochodu będzie nadawany w Hanowerze, co jest wyrazem współpracy między zakładami w Polsce i w Niemczech. W kolejnych fazach realizacji, produkcja zostanie przeniesiona do zakładu we Wrześni" - poinformowała rzeczniczka.

O tym, że pierwszy samochód dostawczy Volkswagena na prąd będzie prawdopodobnie produkowany w nowej fabryce w Polsce poinformował portal WysokieNapiecie.pl. Pojazd został zaprezentowany w ub. roku w Hanowerze podczas targów samochodów użytkowych.

Czytaj tez: Fabryka kokpitów samochodowych w Opolu: Nowy pracodawca zatrudni setki osób

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Zakład Volkswagen Crafter jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.