PARTNER PORTALU
  • BGK

Ełk: Młodzież Wszechpolska przygotowuje manifestacje

  • PAP/em    3 stycznia 2017 - 12:49
Ełk: Młodzież Wszechpolska przygotowuje manifestacje
W sobotę ok. godz. 23, w wyniku awantury w barze z kebabem, doszło do zabójstwa 21-letniego Polaka (fot. facebook.com/WSZECHPOLACY.ELK)

• Młodzież Wszechpolska z Ełku przygotowuje manifestacje i pikiety.
• Rzecznik MW Mateusz Pławski  podkreślił, będzie to wyraz sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu do Polski imigrantów.
Według Pławskiego po tragicznym zdarzeniu w noc sylwestrową w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do uzasadnionych reakcji społecznych, doszło do spontanicznego sprzeciwu obywateli.

- Te spontaniczne reakcje pokazują, że obywatele nie czują się bezpiecznie, obywatele po prostu pokazali w tym momencie, że władza nie jest w stanie zapewnić im w odpowiedni sposób bezpieczeństwa - mówił.

Policja zawiodła

Jak ocenił, działania policji wobec manifestujących pozostawiają wiele do życzenia. - Policja tutaj w wielu wypadkach dopuszczała się niewłaściwych zachowań, zatrzymań postronnych osób bez powodu, śmiało mogę powiedzieć, że te zachowania ze strony policji bardzo mocno przypominały zachowania, jakich policja dopuszczała się w czasie marszu niepodległości chociażby w 2011, 2012 czy 2013 r. - dodał.

Czytaj też: Zamieszki w Ełku: Zatrzymani z dozorem, Błaszczak krytykuje RPO

Pławski zadeklarował, że w najbliższym czasie działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Ełku mają zamiar prowadzić odpowiednie działania mające na celu wyrazić społeczny sprzeciw.

- W najbliższym czasie nasze struktury w Ełku, które oczywiście prężnie działają, będą podejmowały odpowiednie działania. Będą przez nas organizowane pikiety i inne różnego rodzaju manifestacje, będziemy blokowali i będziemy organizowali kontry do wszelkich manifestacji, nie ukrywajmy, osób związanych ze środowiskiem liberalno-lewicowym - dodał.

Młodzież Wszechpolska krytykuje też kontrmanifestację poparcia dla społeczności muzułmańskiej. - Uważamy, że wobec tych zdarzeń, które mają miejsce w Europie, wobec tego zdarzenia, które miało miejsce w noc sylwestrową w Polsce - osoby, które takie marsze poparcia dla mniejszości muzułmańskiej organizują po prostu działają na szkodę narodu polskiego - powiedział Pławski.

Polak mądry przed szkodą?

-Podtrzymujemy w całości nasze stanowisko, mówiące o tym, że do Polski nie należy sprowadzać żadnych imigrantów. Mamy nadzieję, że nasze hasło "Polak mądry przed szkodą" prezentowane przez nas podczas wielu manifestacji znajdzie w tym wypadku potwierdzenie - dodał.

Pławski podkreślił, że według MW polskie władze powinny wdrożyć procedury prawne "blokujące możliwość wjazdu do naszego kraju przedstawicieli niektórych kręgów kulturowych i etnicznych".

W sobotę ok. godz. 23, w wyniku awantury w barze z kebabem, doszło do zabójstwa 21-letniego Polaka. W poniedziałek prokuratura rejonowa w Ełku poinformowała, że zarzuty zabójstwa postawiono Algierczykowi - właścicielowi baru - oraz pracującemu w lokalu Tunezyjczykowi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • puczinista, 2017-01-03 14:00:01

    Do Andrzej: na Maderę i Komory ich zesłać, uczyć śpiewu to złagodzą obyczaje...
  • Andrzej, 2017-01-03 13:44:19

    Popieram wdrożenie procedur prawnych "blokujących możliwość wjazdu do naszego kraju przedstawicieli niektórych kręgów kulturowych i etnicznych". Co do wybryku chuligańskiego mam mieszane uczucia. Chuligaństwo, wspomagane ćpaniem i alkoholem wśód młodzieży rozprzestrzenia się coraz bardziej.... Ta surowa lekcja niech będzie ostrzeżeniem dla wandali i chuliganerii na przyszłość, że trzeba panować nad sobą i swoimi emocjami oraz szanować prawo.  rozwiń