PARTNER PORTALU
  • BGK

Energia zdominowała kongres

  • JL    1 czerwca 2010 - 18:16
Energia zdominowała kongres

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach upłynął pod znakiem dyskusji na tematy szeroko związane z energetyką, chociaż także woj. śląskie się promowało.
Szczegółowo omówiono m.in. strategię polskiego rządu dla sektora paliwowo-energetycznego, debatowano o przyszłości przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej w Europie oraz o efektywności energetycznej w miastach, regionach i przedsiębiorstwach. Ponadto uczestnicy poruszali kwestie ekonomiczne, a także związane z transportem, gospodarką wodną, ściekową i ochroną zdrowia

Odbyło się 36 sesji tematycznych z udziałem ponad 350 panelistów. W debatach uczestniczyli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz dyrektor Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii Gérard de Nazelle.

Nie zabrakło również zabraknąć panelu dedykowanemu atrakcyjności inwestycyjnej woj. śląskiego, którą otworzył marszałek Bogusław Śmigielski.

– Promocja województwa powinna być prowadzona stale i ciągle. Śląskie ma największy potencjał gospodarczy w Polsce, jest świetnym miejscem do prowadzenia biznesu. Ważna jest obsługa inwestorów, a także stworzenie odpowiednich warunków dla kapitału z zewnątrz. Ostatnie moje doświadczenia z wyjazdu na Expo 2010 do Szanghaju pokazują, że dla przedsiębiorców istotne jest wsparcie władz. Szczególnie w wypadku inwestycji realizowanych za granicą – przekonywał marszałek Śmigielski.

Wręczono również wyróżnienia dla laureatów konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kategoriach „Innowacyjny projekt” i „Efektywny przedsiębiorca” oraz odbyła się uroczysta inauguracja Sieci Współpracy i Przedsiębiorców „Łowcy Biznesu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.