PARTNER PORTALU
  • BGK

Etno Festiwal Olandia: wystąpi Mela Koteluk i Sen Svaja

  • PAP/em    30 lipca 2015 - 21:00

Litewska muzyka folkowa będzie motywem niedzielnego (2 sierpnia) Etno Festiwalu Olandia w Prusimiu (Wielkopolskie). Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Mela Koteluk i zespół Sen Svaja.
"Olandia jest miejscem niezwykłych spotkań z wielokulturowością" - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy festiwalu Piotr Oleksy. "W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się zarówno w sensie symbolicznym, jak i fizycznym z kulturą litewską, która, mimo że jest nam bliska geograficznie, to w Polsce jest niezwykle mało znana" - dodał.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie litewskie trio Sen Svaja. Kobiety, które współtworzą zespół w swych utworach sięgają do głębi pradawnej kultury litewskiej z czasów przedchrześcijańskich. W ich utworach można odnaleźć nawiązania do dawnych wierzeń pogańskich, kultu przyrody czy tzw. świętych gajów.

Na scenie wystąpi również jedna z najbardziej uznanych artystek polskiej sceny alternatywnej Mela Koteluk. Organizatorzy podkreślają, że jej występ podczas tegorocznego festiwalu nie jest przypadkowy. "Mimo że artystka nie jest kojarzona z muzyką folkową, to rodzina Koteluków ma w swojej historii dość długi okres zamieszkiwania na terenach obecnej Litwy i jak się okazuje, pamięć o tym jest bardzo istotna również dla samej artystki" - podkreślił Oleksy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.