PARTNER PORTALU
  • BGK

Euro 2012 będzie bezpieczne

  • PAP    15 maja 2012 - 15:20
Euro 2012 będzie bezpieczne

Służby są przygotowane do zabezpieczania Euro 2012 – zapewnił we wtorek minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.
Dodał, że brane są pod uwagę różnego rodzaju zagrożenia – począwszy od tych związanych z pogodą, a na zamachach terrorystycznych skończywszy.

„Tak wielkiej operacji – nie tylko w sensie turnieju – nie było w historii kraju. To ogromny sprawdzian dla wszystkich służb i jestem przekonany, że zdadzą go dobrze” – mówił Cichocki.

Zaznaczył, że gotowość służb do zabezpieczenia Euro 2012, a także całego kraju, potwierdzają m.in. przećwiczone plany operacyjne. Zastrzegł, że pod uwagę brane są różnego rodzaju zagrożenia.

„Najtrudniejsze do przewidzenia są różnego rodzaju wydarzenia pogodowe, na które nie mamy wpływu. Pogoda może zawsze i w sposób nieprzewidywalny różne rzeczy skomplikować. To będzie czerwiec i nawałnice czy gwałtowne opady występują” – powiedział Cichocki.

Dodał, że takim zagrożeniem mogą być też utrudnienia i wypadki komunikacyjne. „To się zdarzało w innych krajach, które organizowały tak duże imprezy masowe, jak Austria czy Niemcy. Tam występowały kłopoty i z komunikacją, i z korkami. To także są wydarzenia, których nie można przewidzieć zawczasu, a trzeba reagować na bieżąco” – dodał.

Szef MSW nawiązał też do zapowiadanych na okres Euro manifestacji.

„Mamy nadzieję, że ewentualne protesty różnych grup będą również przez ich organizatorów robione na tyle odpowiedzialne, że nie będą wpływały na przebieg turnieju i funkcjonowanie państwa w tym czasie” – powiedział.

Dodał, że związkowcy powinni brać pod uwagę fakt, iż Euro nie jest dobrym momentem do protestów, bo to „rzutuje na wizerunek Polski za granicą”.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.