PARTNER PORTALU
  • BGK

Euro 2012 przywlecze ceny z kosmosu

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    7 maja 2012 - 06:52
Euro 2012 przywlecze ceny z kosmosu

To, co kibice zwykli nazywać wielkim świętem piłki, dla mieszkańców centrów miast gospodarzy Euro może okazać się przekleństwem.
Będzie drogo i pytanie brzmi tylko, czy tak nie pozostanie – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Kto mieszka w pobliżu stadionu, dworca kolejowego, strefy kibica czy po prostu w centrum Warszawy, Wrocławia, Gdańska lub Poznania, powinien odpowiednio wcześniej zrobić zapasy jedzenia, radzi gazeta, według której nawet o 10 proc. więcej zapłacimy za piwo, wódkę, napoje bezalkoholowe i jedzenie, zwłaszcza za wszelkiego rodzaju przekąski.

A że kibice lubią potrawy z grilla, więc np. popularna „karkówka” może zdrożeć nawet o jedną trzecią.

Jeden z właścicieli sklepu ogólnospożywczego w centrum Wrocławia wręcz powiedział dziennikarzowi „Dziennika Gazety Prawnej”, że mistrzostwa będą dla sklepikarzy idealną okazją do odrobienia części strat, jakie ponoszą w walce z wielkimi sieciami.

W miastach w tym czasie będą korki, mieszkańcom nie będzie się więc opłacało ryzykować wyjazdów na obrzeża, do super i hipermarketów.

Jeszcze bardziej niż ceny żywności pójdą w górę ceny noclegów (niektórzy hotelarze podnieśli je nawet o 100 proc.) oraz przejazdy taksówkami, w których wzrosną opłaty za „trzaśnięcie drzwiami”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.