PARTNER PORTALU
  • BGK

Europa w Gorzowie Wielkopolskim

  • PAP    10 maja 2012 - 16:52
Europa w Gorzowie Wielkopolskim

Festiwal Kultury Europejskiej rozpocznie się w Gorzowie Wielkopolskim od 21 maja. Impreza pod honorowym patronatem prezydenta miasta ma przybliżać zwyczaje krajów, z którymi współpracuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w tym mieście.
Festiwal Kultury Europejskiej rozpocznie 21 maja dzień z kulturą polską. Dla młodzieży zaplanowano wtedy seminarium pod hasłem "Łączy nas kultura", konkurs wiedzy o językach, a także pokaz filmu "Opowieści z miasta G." o historii Gorzowa Wielkopolskiego (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Gorzów to miasto, które jest swoistym tyglem tradycji, kultury, zwyczajów. Nasza wielokulturowość pozwala nam z zainteresowaniem i szacunkiem spoglądać na dokonania twórcze artystów z innych regionów i krajów. Festiwal Kultury Europejskiej jest tego wyrazem - powiedziała dyrektor Akademickiego Centrum Kultury PWSZ Agnieszka Moskaluk.

W kolejnych dniach zaplanowano spotkania z kulturą litewską, francuską, niemiecką oraz ukraińską. Odbędą się koncerty, wystawy malarstwa, pokazy filmowe oraz prezentacje rękodzieła, strojów, zwyczajów i potraw państw, których przedstawiciele będą gościć podczas imprezy.

Główny cel imprezy to popularyzowanie kultury, sztuki i tradycji krajów europejskich, w których znajdują się uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a także promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz utrwalanie świadomości o wspólnych korzeniach kulturowych i społecznych.

Jak dodała Moskaluk, PWSZ postanowiła zaprosić uczelnie partnerskie, by - dzieląc się dziedzictwem kulturowym i artystycznymi dokonaniami - budować poczucie wspólnoty.

- Przecież żaden inny aspekt nie ma takiego znaczenia we wzmacnianiu tolerancji i wzajemnego poszanowania jak kultura - podkreśliła Moskaluk.

Festiwal Kultury Europejskiej potrwa w Gorzowie od 21 do 24 maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.