PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejska Nagroda Filmowa w 2016 r. zostanie wręczona we Wrocławiu

  • PAP    1 kwietnia 2014 - 12:16

Europejska Nagroda Filmowa - najbardziej prestiżowa nagroda kinematografii europejskiej - zostanie wręczona w 2016 r. we Wrocławiu. Ma być to najważniejsze wydarzenie filmowe przygotowane z myślą o objęciu w 2016 r. przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
"W grudniu 2016 r. będziemy mieli we Wrocławiu największe wydarzenie filmowe europejskiej kinematografii" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Nagroda, uważana za odpowiednik amerykańskiego Oscara, przyznawana jest przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Nagroda przyznawana jest w dziesięciu kategoriach, z których najważniejsza to Film Roku. W latach 1988-1996 laureaci otrzymywali statuetkę Felixa. Od 1997 wręczana jest nowa, bezimienna dotąd, statuetka, nazywana po prostu Europejską Nagrodą Filmową.

Nagroda wręczana jest co roku. W latach nieparzystych w Berlinie, gdzie znajduje się siedziba Europejskiej Akademii Filmowej, zaś w latach nieparzystych w innych miastach europejskich.

W 2013 r. nagrodę tę otrzymał włoski film "Wielkie piękno" w reżyserii Paola Sorrentina.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: