Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach

  • wer/wrota.warmia.mazury.pl
  • 08-09-2011
  • drukuj
Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się jutro - 9 września w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Patronat nad przedsięwzięciem objął m.in. marszałek Jacek Protas.
Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach
W tegorocznej edycji głównym hasłem przewodnim są „Kamienie milowe”. Inicjatywa ma bowiem zwrócić uwagę na wkład Rzeczpospolitej na przestrzeni dziejów w rozwój Europy i pokazać jak ważne dla historii Starego Kontynentu były takie wydarzenia jak Zjazd Gnieźnieński, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Konfederacja Warszawska, Odsiecz Wiedeńska czy Konstytucja 3 maja.

W nadchodzących tygodniach na wszystkich chętnych czekają liczne koncerty, happeningi, wycieczki, historyczne inscenizacje, wystawy oraz  naukowe konferencje i prelekcje. W programie m.in. inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym A.D. 1463, V Dni Kultury Żydowskiej w Olsztynie oraz historyczny rajd pieszy.

Spotkania w regionie potrwają do 30 września. Ogólnopolskie otwarcie EDD odbędzie się 10 września w Ostrowie Lednickim. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kto by nie miał ochoty na KOTLET po mazursku albo "skrzydełko po warmińsku"?TERAZ pozostaje obejść się smakiem...ale jutro?Każdy może mieć swoje"domowe"przysmaki !!! Ha,ha,ha Ja jestem na diecie !!!

swat , 2011-09-08 14:29:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE