PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach

  • wer/wrota.warmia.mazury.pl    8 września 2011 - 10:05
Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach

Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się jutro - 9 września w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Patronat nad przedsięwzięciem objął m.in. marszałek Jacek Protas.
W tegorocznej edycji głównym hasłem przewodnim są „Kamienie milowe”. Inicjatywa ma bowiem zwrócić uwagę na wkład Rzeczpospolitej na przestrzeni dziejów w rozwój Europy i pokazać jak ważne dla historii Starego Kontynentu były takie wydarzenia jak Zjazd Gnieźnieński, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Konfederacja Warszawska, Odsiecz Wiedeńska czy Konstytucja 3 maja.

W nadchodzących tygodniach na wszystkich chętnych czekają liczne koncerty, happeningi, wycieczki, historyczne inscenizacje, wystawy oraz  naukowe konferencje i prelekcje. W programie m.in. inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym A.D. 1463, V Dni Kultury Żydowskiej w Olsztynie oraz historyczny rajd pieszy.

Spotkania w regionie potrwają do 30 września. Ogólnopolskie otwarcie EDD odbędzie się 10 września w Ostrowie Lednickim. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • swat , 2011-09-08 14:29:36

    Kto by nie miał ochoty na KOTLET po mazursku albo "skrzydełko po warmińsku"?TERAZ pozostaje obejść się smakiem...ale jutro?Każdy może mieć swoje"domowe"przysmaki !!! Ha,ha,ha Ja jestem na diecie !!!