PARTNER PORTALU
  • BGK

Euroregionalny Jarmark Karpacki

  • PAP    24 lipca 2010 - 11:32

Prezentacje zespołów folklorystycznych z Polski, Słowacji i Ukrainy oraz warsztaty rękodzieła znajdą się w programie III Festiwalu Kultur Karpackich i III Euroregionalnego Jarmarku Karpackiego, które rozpoczną się w sobotę przed południem w Lesku (podkarpackie).
Jak poinformował Tomasz Wojtanowski z urzędu gminy w Lesku, współorganizatora obu połączonych imprez, ich celem jest przede wszystkim promocja dziedzictwa kulturowego Karpat oraz ochrona wartości i tradycji ludowej tego regionu.
 
- Oczywiście liczymy też, że imprezy te znacząco wpłyną na rozwój współpracy międzyregionalnej - zaznaczył Wojtanowski.
 
W festiwalu swoje umiejętności zaprezentuje kilkanaście zespołów folklorystycznych z terenu Bieszczadów polskich, słowackich i ukraińskich. Natomiast podczas jarmarku chętni będą mogli nieodpłatnie wziąć udział w warsztatach, m.in. tkackich, kowalskich, garncarskich, bibułkarskich i rzeźby. Poprowadzą je znani w regionie wytwórcy rękodzieła.
 
W programie znajdą się także prezentacje wyrobów rzemiosła artystycznego, rękodzieła, a także oferty turystyczne. Dla publiczności i wystawców przewidziano konkursy z nagrodami m.in. na najlepszy produkt, najładniejsze stoisko.
 
Imprezy potrwają do niedzieli wieczór.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.