PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewakuacja uczniów szkoły podstawowej w Mławie. W akcji śmigłowce i karetki pogotowia

  • PAP/AH    11 maja 2018 - 14:26
Ewakuacja uczniów szkoły podstawowej w Mławie. W akcji śmigłowce i karetki pogotowia
(Fot. Archiwum)

135 osób zostało ewakuowanych ze szkoły podstawowej w Mławie po tym, jak kilkanaście osób zaczęło uskarżać się na silne mdłości - poinformowała w piątek (11.05.) Mazowiecka Straż Pożarna. Na miejsce poleciały trzy śmigłowce, Pięcioro dzieci trafiło do szpitala.
- Ze szkoły ewakuowano 135 osób, w tym 113 dzieci. 11 osób jest poszkodowanych, odczuwały silne mdłości, pięć z tych osób zostało przetransportowane do szpitala - powiedział mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Jak dodał, na miejsce przyleciały trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjechały także cztery karetki pogotowia ratunkowego. Jest również straż pożarna, która szuka w pomieszczeniach niebezpiecznych substancji.

- Mamy strażaków, mamy samochody, w tym jeden z Ciechanowa z grupą chemiczną. W drodze jest także grupa chemiczna z Warszawy, która wspomoże działania na miejscu. Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i określić, czy jest już bezpiecznie, czy występuje jakieś zagrożenie - powiedział Kierzkowski.

Dodał, że ewakuacja szkoły została przeprowadzona sprawnie przez personel placówki. Nie wiadomo, co mogło spowodować dolegliwości. Strażacy poinformowali, że nie ma widocznych oznak występowania substancji niebezpiecznych.

Jako pierwsze informację o zatruciu podało RMF FM. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.