PARTNER PORTALU
  • BGK

Fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczyna działalność

  • WNP.pl    24 października 2016 - 09:43
Fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczyna działalność
W fabryce we Wrześni z taśmy ma zjeżdżać 17 samochodów na godzinę. (fot. PTWP, Paweł Pawłowski)

• W poniedziałek (24 października) w wielkopolskiej Wrześni odbędzie się oficjalne otwarcie nowej fabryki Volkswagena, w której będą powstawały dostawcze Craftery.
• Przy produkcji 100 tys. aut ma pracować 3 tys. osób, nie licząc pracujących w fabrykach dostarczających części.
Warta ponad 1 miliard euro inwestycja Volkswagena ruszyła w 2014 roku. Na działce o powierzchni 220 hektarów, czyli trzystu boisk piłkarskich, zbudowano kompaktową fabrykę ze zlokalizowanym w środku zakładu biurem, budynkami położonymi w bliskiej odległości i krótkimi drogami transportu między poszczególnymi halami. Jest wśród nich nowoczesna spawalnia, czyli hala budowy karoserii, o poziomie zautomatyzowania 65 – 70 proc., lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, hala samochodów specjalnych, a także prototypownia wraz z powierzchniami logistycznymi oraz infrastrukturą.

Docelowo z taśmy ma zjeżdżać 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 000 nowych aut. W trzyzmianowym systemie pracy ma znaleźć zatrudnienie 3000 osób. W sumie Volkswagen ma zatrudniać w Wielkopolsce 11 tys. ludzi.

Czytaj też: Więcej przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujście

Kolejne miejsca pracy powstają w zakładach dostarczających do Wrześni części i podzespoły. W znacznej mierze to firmy, które pracowały już wcześniej dla fabryki Volkswagena w podpoznańskim Antoninku. Obecność tego zakładu, specjalizującego się w produkcji aut dostawczych, a także rozwiniętej sieci jego dostawców była mocnym argumentem podczas decydowania o wyborze miejsca na nową fabrykę Crafterów.

Czytaj cały artykuł TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.