PARTNER PORTALU
  • BGK

Fajerwerki w miejscach publicznych zakazane

  • PAP    16 grudnia 2013 - 10:58
Fajerwerki w miejscach publicznych zakazane

W okresie świąteczno-noworocznym, z wyjątkiem sylwestra i Nowego Roku, w woj. podkarpackim nie będzie można używać materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś-Błądzińska.
W celu ochrony życia, zdrowia, mienia osób oraz zapewnienia porządku wojewoda podkarpacki wydał rozporządzenie porządkowe wprowadzające ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych nie obowiązuje 31 grudnia 2013 r. i 1 stycznia 2014 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez, przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Zakaz nie dotyczy również służb, jednostek ratowniczych i osób używających np.  petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu w celu wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa będzie obowiązywał do 10 stycznia 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.