Federacja Organizacji Proobronnych: Jednostki obronne w każdym powiecie i gminie

Co najmniej jedna ochotnicza organizacja, skupiona w Federacja Organizacji Proobronnych będzie działała w każdym powiecie i gminie.
Federacja Organizacji Proobronnych: Jednostki obronne w każdym powiecie i gminie
Powstanie Federacji wspierają MON i armia (fot. mon.gov.pl)

Najpewniej do końca czerwca formalnie zostanie zarejestrowana Federacja Organizacji Proobronnych (FOP), której zalążek wiosną stworzyło siedem organizacji paramilitarnych, głównie strzeleckich, zapowiada "Rzeczpospolita".

Powstanie Federacji wspierają MON i armia. Symbolicznie rozpocznie ona działalność 17 września zlotem w Warszawie.

Na czele Federacji stoi gen. rez. Bogusław Pacek, który zamierza doprowadzić do tego, aby za trzy lata co najmniej jedna ochotnicza organizacja, skupiona w FOP, działała w każdym z 380 powiatów, a w przyszłości także w każdej gminie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

W każdej gminie... Już to widzę: mała, spokojna podlaska wieś w biednej rolniczej gminie w powiecie na zad..piu Polski. Nagle poranną ciszę przerywa ryk silnika. Przy dźwiękach wojennego marszu wytacza się ze stodoły URSUS C- 385A z podczepionym i wypełnionym do końca wozem asenizacyjnym. Gdy wytacz...a się na drogę dołączają do niego dwa URSUSY C-360 z podczepionymi bronami. Pędzą na spotkanie z podobnymi im wiarusami do miejscowości gminnej gdzie utworzą I Podlaską Brygadę Kawalerii Rolniczej :D rozwiń

Cykut, 2015-06-11 13:13:43 odpowiedz

Jestem za, tylko nie z Packiem, już błysną w wywiadach i NSR a teraz to rozpieprzy, pytanie jedno gdzie broń będą trzymac i na piechotę będą się przemieszcza

xyz, 2015-06-09 21:33:43 odpowiedz

Jakie teraz ma siły obronne gmina/miasto, powiat, województwo??? nie ma żadnych, ani obronnych, ani ochronnych. Tylko ratowniczo( w tym i powodziowe) gaśnicze, natomiast obronnych i ochronnych od działań militarnych oraz sił wsparcia dla Sił Zbrojnych nie ma żadnych od 1990 roku.

jackgiers, 2015-06-09 10:01:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE