PARTNER PORTALU
  • BGK

Ferie zimowe 2017, Pomorskie: Ile kosztują ferie?

  • aw    23 stycznia 2017 - 11:19
Ferie zimowe 2017, Pomorskie: Ile kosztują ferie?
W Gdańsku zajęcia dla uczniów w czasie ferii przygotowała m.in Pracownia Artystyczna Gdańskiej Galerii Miejskiej (fot.GGM/gdansk.pl)

• Uczniowie trójmiejskich szkół rozpoczęli zimowe ferie.
• Gdzie i za ile wyjadą mieszkańcy Trójmiasta? Ile kosztują zimowe zabawy w mieście, a ile pobyt w górach?
Serwis OLX na podstawie zapytań mieszkańców Trójmiasta z wyszukiwarki, przygotował raport na temat zimowych atrakcji.

Co oferuje miasto?

Uczniowie nie muszą siedzieć przez dwa tygodnie w domu, czekają na nich takie atrakcje jak akademia designu, obozy militarne, jazda konna a nawet warsztaty laboratoryjne. Najmłodsi mogą rozwijać swoją wyobraźnię na tematycznych zimowiskach takich jak szkoła magii i czarodziejstwa, pracownia mody i urody, młodzi naukowcy czy też konstruktorzy lego. Według szacunków serwisu, tego typu półkolonie to koszt od 300 do 500 złotych za cztery dni zabawy i nauki.

Ferie za zimowisku

Rodzice, którzy planują wypoczynek swoim pociechom muszą przeznaczyć na tygodniowe zimowisko od 900 do 2000 złotych, w zależności od tego, czy są to wyjazdy krajowe czy zagraniczne. Ogłoszeń jest wiele – oczywiście najpopularniejsze są obozy narciarskie i snowboardowe, ale można wybierać również wśród obozów konnych, tanecznych, survivalowych, paintballowych, aktorskich, plastycznych a nawet naukowych.

Ile rodzina z dwójką dzieci wyda na ferie?

Mieszkańcy Trójmiasta najczęściej pytali o noclegi w Karpaczu oraz Zakopanem. Rodzina chcąca spędzić tydzień w górach musi liczyć się nie tylko z kosztami zakwaterowania (około 50-70 zł/osobę), wyżywienia (około 25 zł/osobę), ale również z cenami karnetów, które w sezonie wysokim oscylują w granicach 40-50 zł (ulgowy) oraz 50-60 zł (normalny) za trzy godziny zabawy na stoku.

Zatem minimum, jakie musi wydać rodzina z dwójką dzieci za jeden dzień wyjazdu to ponad 500 złotych – pięciodniowy wyjazd to wydatek minimum 2000 złotych. Wyjazd można urozmaicić dodatkowymi atrakcjami takimi jak zabawa w aquaparku (30 zł/1,5 h – dzieci o połowę taniej), lodowisko (12 zł/h za wstęp + 6 zł za wypożyczenie łyżew), a także snowtubing (10 przejazdów to koszt 20 zł).

Wśród zagranicznych ofert najczęściej przeglądane były oferty z alpejskich ośrodków we Włoszech i w Austrii. Wyjazd na tydzień w zależności od standardu zakwaterowania będzie kosztował w granicach od 1500 do 2500 złotych za osobę (w tym opłacone karnety).

Odpoczynek czy praca?

Okazuje się, że ferie zimowe są świetną okazją, by odrobinę podreperować swoje kieszonkowe – coraz więcej zapytań w serwisie OLX dotyczy pracy dorywczej o okresie przerwy międzysemestralnej. Użytkownicy chętnie pytają o prace takie jak roznoszenie ulotek czy też udzielanie korepetycji. Ferie zimowe to okres, kiedy sporo zatrudnienia można znaleźć w ośrodkach wypoczynkowych, górskich i rekreacyjnych. To idealny czas na możliwość zarobku dla instruktorów z różnych dziedzin takich jak narciarstwo, śpiew, sztuki walki czy też jazda konna.

Zimowisko z czworonogiem

Miłośnicy zwierząt poszukują w serwisie rozwiązań na to, jak spędzić ferie wspólnie ze swoim czworonogiem. Okazuje się, że to ciekawy pomysł – w internecie można znaleźć oferty wyjazdów, które łączą szaleństwa właściciela na stoku ze szkoleniem pupila. Taki wyjazd zawiera atrakcje zarówno dla psiaka, jak i dla właściciela – koszt tego typu wypoczynku to minimum 1600 złotych za tydzień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.