PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Brunona Schulza 2016 ruszył we Wrocławiu

  • PAP/MN    10 października 2016 - 21:27
Festiwal Brunona Schulza 2016 ruszył we Wrocławiu
Impreza jest częścią programu artystycznego Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury. (fot. wikipedia.org)

• W poniedziałek 10 października rozpoczął się festiwal Bruno Schulz we Wrocławiu.
• W programie przygotowano dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce, koncerty oraz spotkania autorskie.
• To piąta edycja festiwalu, który potrwa do końca tygodnia.
To piąta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.

Festiwal rozpocznie się od koncertu zespołu Małe Instrumentym, który w przestrzeniach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem muzycznie zilustruje piętnaści fragmentów tekstu ze zbioru "Sklepy cynamonowe".

W kolejnych dniach festiwalu odbędą się dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce oraz spotykania z autorami. Zaplanowano m.in. wieczór wspomnień poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi, który poprowadzi aktor Wojciech Pszoniak.

Odbędzie się także spotkanie z laureatami Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz tegorocznymi finalistami tej nagrody. Wręczenie nagrody Angelus odbędzie się w sobotę.

Czytaj też: Jak samorządy dbają o kulturę

Spośród zaplanowanych dyskusji rzeczniczka festiwalu Kinga Kucharczyk szczególną uwagę zwróciła czwartkowe spotkanie austriackiego pisarza Marina Pollacka (laureat Angelusa z 200 7r.) z Olgą Tokarczuk. W czwartek odbędzie się również sesja naukowa poświęcona Stanisławowi Barańczakowi, zorganizowana w 70. rocznicę urodzin poety.

Festiwal Bruno Schulz zakończy się w niedzielę. Impreza jest częścią programu artystycznego Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.