Festiwal Brunona Schulza 2016 ruszył we Wrocławiu

• W poniedziałek 10 października rozpoczął się festiwal Bruno Schulz we Wrocławiu.
• W programie przygotowano dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce, koncerty oraz spotkania autorskie.
• To piąta edycja festiwalu, który potrwa do końca tygodnia.
Festiwal Brunona Schulza 2016 ruszył we Wrocławiu
Impreza jest częścią programu artystycznego Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury. (fot. wikipedia.org)

To piąta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.

Festiwal rozpocznie się od koncertu zespołu Małe Instrumentym, który w przestrzeniach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem muzycznie zilustruje piętnaści fragmentów tekstu ze zbioru "Sklepy cynamonowe".

W kolejnych dniach festiwalu odbędą się dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce oraz spotykania z autorami. Zaplanowano m.in. wieczór wspomnień poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi, który poprowadzi aktor Wojciech Pszoniak.

Odbędzie się także spotkanie z laureatami Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz tegorocznymi finalistami tej nagrody. Wręczenie nagrody Angelus odbędzie się w sobotę.

Czytaj też: Jak samorządy dbają o kulturę

Spośród zaplanowanych dyskusji rzeczniczka festiwalu Kinga Kucharczyk szczególną uwagę zwróciła czwartkowe spotkanie austriackiego pisarza Marina Pollacka (laureat Angelusa z 200 7r.) z Olgą Tokarczuk. W czwartek odbędzie się również sesja naukowa poświęcona Stanisławowi Barańczakowi, zorganizowana w 70. rocznicę urodzin poety.

Festiwal Bruno Schulz zakończy się w niedzielę. Impreza jest częścią programu artystycznego Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE