PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Kaliny Jędrusik w Częstochowie

  • PAP    25 marca 2011 - 20:00

Konkurs dobrej piosenki, koncerty w wykonaniu Voo Voo i zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu , a także wystawę zdjęć kotów i kącik adopcyjny zwierząt przygotowano w ramach rozpoczętego w piątek w Częstochowie Festiwalu im. Kaliny Jędrusik.
Impreza jest organizowana już po raz czwarty, by upamiętnić fakt, że słynna aktorka i artystka kabaretowa urodziła się w Gnaszynie, będącym obecnie dzielnicą Częstochowy i w tym mieście spędziła wczesną młodość.

Co roku w ramach festiwalu odbywa się konkurs promujący wartościową piosenkę, za każdym razem dedykowany innemu artyście. Recital ubiegłorocznej zwyciężczyni Małgorzaty Szarek otworzył w piątek tegoroczny festiwal. Zorganizowano też promocję monograficznej książki Dariusza Michalskiego pt. "Kalina Jędrusik".

Do zaplanowanych na sobotę konkursowych zmagań zakwalifikowano w tym roku 17 osób. Zaśpiewają po dwie piosenki - jedną z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego, jako drugi mile widziany, choć nieobowiązkowy, jest utwór wykonywany przez Jędrusik. W jury zasiądą: Wojciech Waglewski, Piotr Baron i Zbigniew Krzywański. Zwycięzca może liczyć na 5 tys. zł i recital podczas kolejnej edycji festiwalu.

Po koncercie laureatów zaplanowano blok poświęcony adopcji zwierząt we współpracy z Fundacją Elpis. Kalina Jędrusik była miłośniczką zwierząt, zwłaszcza kotów. Festiwalowi towarzyszy też wystawa fotograficzna pt. "Koty ulicy". Imprezę zamknie w sobotę wieczorem koncert zespołu Voo Voo. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.