Festiwal muzyki, teatru i filmu rozpoczyna się w Płocku

Trzydniowy, plenerowy festiwal muzyki, teatru i filmu "Rynek Sztuki" rozpocznie się w środę wieczorem w Płocku (Mazowieckie). Przewodnim motywem imprezy będzie jazz, przedstawiania uliczne i kino z muzyką na żywo.
Festiwal muzyki, teatru i filmu rozpoczyna się w Płocku

Wydarzeniami festiwalu będą m.in.: widowisko plenerowe nawiązujące do twórczości pisarza science-fiction, futurologa Stanisława Lema (1921-2006) oraz koncert muzyki na żywo do niemych filmów animowanych Władysława Starewicza (1882-1965) - prekursora animacji poklatkowej i filmu lalkowego.

Organizatorem festiwalu, który odbywać się będzie na płockim Starym Rynku, jest Urząd Miasta i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

"Rynek Sztuki" zainauguruje w środę koncert Noviki połączony z widowiskiem multimedialnym - maping 3D w płockim ratuszu. Wystąpią też Igor Falecki i zespół Bubble Chamber.

W czwartek odbędą się koncerty zespołów: Braty z Rakemna, Babu Król, Gralak and YeShe oraz "Dywidenda" Teatru Fuzja z Poznania.

W piątek poznański Teatr Biuro Podróży zaprezentuje widowisko "Planeta Lem", jedno z wydarzeń zagranicznego programu kulturalnego polskiej prezydencji 2011 r.

Spektakl - jak przypominają organizatorzy festiwalu - jest teatralną impresją nawiązującą do twórczości pisarza i jego "refleksji na temat relacji między rozwojem technologii a ograniczeniami ludzkiego gatunku".

Bohaterami przedstawienia są postaci znane z powieści i opowiadań Lema, m.in. Ijon Tichy, profesor Tarantowa i społeczność Lepniaków.

Z kolei duet SzaZa, czyli Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, zagra na żywo muzykę do pierwszych animacji Władysława Starewicza z początku XX wieku. Projekt Starewicz/SzaZa powstał w ramach współpracy SzaZa ze Studiem Filmowym Semafor z Łodzi. Był m.in. prezentowany na festiwalach w Japonii, Chinach, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE