PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Nauki w Legnicy i Zgorzelcu

  • PAP    22 września 2010 - 16:34

Kilkadziesiąt imprez, w tym wykłady, wystawy i warsztaty, odbędzie się w ramach XIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który od czwartku zagości w Legnicy i Zgorzelcu. To kolejne miasta po Wrocławiu, które w tym roku są gospodarzami imprez organizowanych w ramach festiwalu.
W Legnicy miłośnicy muzyki Fryderyka Chopina będą mogli wysłuchać w czwartek wykładu muzykologa i mediewisty dr. Andrzeja Wolańskiego. W prelekcji pt. "Jazz, komputery i disco polo" uczony postara się odpowiedzieć na pytanie, czy muzyka Chopina stanowi inspirację dla twórców działających w tytułowych dziedzinach.

Dla amatorów jednośladów propozycję przygotowała filia Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Na dziedzińcu budynku uczelni będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych motocykli.

W Zgorzelcu, który gości festiwal po raz pierwszy, wspólnie z sąsiadami z Niemiec przygotowano wykład poświęcony gatunkom zwierząt, którym grozi wyginięcie. Odbędzie się również prelekcja na temat pandemii grypy, na której naukowcy opowiedzą o realnych zagrożeniach i szczepieniach ochronnych.

W październiku imprezy festiwalowe odbędą się w Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej Wałbrzychu oraz Ząbkowicach Śląskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.