PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Prapremier w Bydgoszczy

  • lk    30 września 2010 - 15:24

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Prapremier. Do 17 października miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć najnowsze spektakle wystawiane przez zespoły teatralne z całej Polski.
Festiwal ma charakter konkursu prezentującego przedstawienia, których prapremiery odbyły się w ostatnim sezonie teatralnym. W programie festiwalu znaleźć można same najświeższe spektakle i najmodniejsze nazwiska sezonu. Na początek (2 października) zobaczymy "Getsemani" sztuka w reżyserii Anny Augustynowicz. W kolejnych dniach na deskach bydgoskiego teatru wystawione zostaną przedstawienia: "Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej" firmowane przez duet Paweł Demirski i Monika Strzępka oraz "Turandota" na podstawie libretta opery i fragmentów listów Giacomo Pucciniego w reżyserii Pawła Passini (5 października).  

Jednym z wydarzeń festiwalu jest Międzynarodowy Aneks. W tym roku poświęcony będzie idei Europejskiej Stolicy Kultury. Jego najważniejszym wydarzeniem będzie polska prapremiera sztuki "Kill the kac" w reżyserii Gesine Dankwart w koprodukcji z Nathional Theater Mannheim.

W ramach festiwalu odbędzie się także prezentacja słuchowisk radiowych, które zainicjują imprezę 1 października. Poza tym, poprowadzone zostaną warsztaty dramatopisarskie dla dzieci oraz warsztaty - cykl prób czytanych - zorganizowane przez Komunę/Warszawa.

Jednym z organizatorów Festiwali Prapremier jest kujawsko – pomorski urząd marszałkowski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.