PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Sztuki Most zostanie bez wsparcia Słubic

  • aw/PAP    30 września 2015 - 19:45

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz zdecydował, że w przyszłym roku gmina po raz ostatni włączy się w Festiwal Sztuki Most/Die Bruecke. Zdaniem magistratu impreza się nie przyjęła, a kosztuje miasto pół miliona złotych.
Imprezę od trzech lat organizowała w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą Fundacja EDM+ z Trójmiasta.

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka, gmina dofinansowywała tę imprezę przeznaczając na nią każdorazowo 500 tys. zł.

"Niestety ten festiwal się u nas nie przyjął" - powiedział burmistrz Ciszewicz.

Bielecka przekazała, że z tego powodu latem 2016 roku odbędzie się ostatnia edycja tego festiwalu. "O programie za wcześnie mówić, ale wiadomo, że impreza będzie skromniejsza, bo miasto wyłoży na nią tym razem 250 tys. zł, o połowę mniej niż dotychczas" - dodała rzecznik.

Według władz miasta podczas wielu imprez zorganizowanych w ramach tegorocznego festiwalu frekwencja była niska. Wyjątek stanowił zorganizowany na stadionie koncert Radia Zet i Dwójki, transmitowany na żywo przez TVP oraz koncert Raya Wilsona w Collegium Polonicum.

Szukają innej imprezy dla mieszkańców

"Musimy się zastanowić nad inną propozycją dla mieszkańców, która bardziej trafi w ich gusta" - powiedział burmistrz Słubic. Podkreślił, że chciałby poszerzyć w przyszłości ofertę kulturalną o nowe, cykliczne imprezy.

500 tys. zł, które samorząd Słubic wydawał na festiwal Most, nadal ma być przeznaczane w budżecie na kulturę.

Bielecka wskazała, że ograniczając wydatki na przyszłoroczną, ostatnią edycję festiwalu, większe pieniądze gmina będzie w stanie przeznaczyć m.in. na mający wieloletnią tradycję festiwal Transvocale czy Miejskie Święto Hanzy organizowane wspólnie z sąsiadami zza Odry.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.