PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal w Bornem Sulinowie

  • AT    9 lipca 2012 - 12:55
Festiwal w Bornem Sulinowie

Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” w Bornem Sulinowie organizuje ósmy już z kolei festiwal piosenki żołnierskiej seniorów i osób niepełnosprawnych. W tym roku odbędzie się 23 sierpnia.
Inicjatywa ma charakter cykliczny i na stałe wpisała się już w  kalendarz imprez kulturalnych województwa zachodniopomorskiego.

Daje ona możliwość osobom starszym i niepełnosprawnym zaprezentowania się oraz aktywnego spędzenia czasu wspólnie z pozostałymi uczestnikami, zebraną publicznością oraz gościem specjalnym.

Ponadto propaguje ona styl życia oparty na obcowaniu z kulturą, zachęca seniorów do aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz buduje wizerunek województwa jako miejsca przyjaznego działalności osób starszych i niepełnosprawnych w sferze kultury.

W tegorocznej edycji festiwalu udział weźmie 300 uczestników reprezentujących lokalne zespoły artystyczne zrzeszające seniorów, domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy oraz domy dziennego pobytu znajdujące się m.in. w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i pomorskim.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalnej 5 dnia 23 sierpnia 2012 roku o godzinie 10.00.

W programie przewidziane są występy konkursowe, recital gościa specjalnego Andrzeja Rybińskiego, oraz atrakcje towarzyszące m.in. przejażdżki pojazdami militarnymi. Planowe zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 18.00.

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.