PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal w Koperniku na półmetku

  • AW    5 września 2012 - 16:09

Tegoroczne Przemiany w stołecznym centrum Kopernik koncentrują się na człowieku funkcjonującym w dynamicznie rozwijającym się mieście, który jest zarówno obserwatorem, jak i inicjatorem ciągłych zmian zachodzących w kulturze. Co jeszcze przed nami?
Do niedzieli włącznie centrum zaprasza do Szklanej Nogi - przestrzeni pod powierzchnią Wisły, niedostępnej dotychczas dla gości Centrum Nauki Kopernik. Codziennie odbywają się tam projekcje polskich animacji krótkometrażowych związanych z tematyką tożsamości.

Każdego dnia na widzów czeka inny blok tematyczny: 6 września przedstawimy wizualizacje uwikłania człowieka w historię, 7 września zastanowimy się nad emocjami związanymi z miastem, a 8 września obejrzymy animacje poświęcone wyobcowaniu i wykluczeniu. Wychodząc naprzeciw prośbom widzów, ostatniego dnia Festiwalu powtórzymy wszystkie bloki tematyczne zaprezentowane podczas identi_TY.

Do piątku trwa także projekt Wisła Płynie. Codziennie o 18.00 na skwerze kpt. Cubryny w okolicach Centrum Nauki Kopernik zapraszamy na zespołowe ćwiczenia umysłowe. Pięcioro prowadzących (Krzysztof „Semp” Bielecki, Patrycja Dołowy, Piotr Kaznowski, Agnieszka Podpora, Rafał Toczko) prezentuje pięć zagadek: od zagadki filozoficznej po zagadkę kryminalną.

8 września o 20.00 rozpocznie się całonocny koncert Sonic Fiction z udziałem światowych legend muzyki elektronicznej.

Na 9 dni dach planetarium zostanie oddany muzykom niekoniecznie kojarzonym z tanecznym parkietem, ale od lat konsekwentnie wytyczającymi własne ścieżki (dźwiękowe). Specjalnie zaaranżowana na tę okazję przestrzeń jest dostępna dla gości od 21.00 do północy.

Festiwal Przemiany zamkniemy w tym roku piknikiem międzypokoleniowym w Parku Odkrywców. Zapraszamy starszych i młodszych do wspólnego spędzenia czasu, relaksu, aktywności, rozwinięcia swoich pasji i podyskutowania na ważne tematy!

Jak informuje stołeczny magistrat, przez cały czas trwania Festiwalu, od południa do zmroku, można korzystać z otwartej przestrzeni wokół Centrum Nauki Kopernik.

Każdy, niezależnie od wieku, płci czy pomysłu na życie, znajdzie tu coś dla siebie. Można wypożyczyć gry planszowe i plenerowe, poczytać książki, posłuchać świetnej muzyki czy po prostu odpocząć na leżaku.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.