PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal w Opolu: Prezydent miasta może liczyć na marszałka

  • PAP/JS    23 maja 2017 - 18:08
Festiwal w Opolu: Prezydent miasta może liczyć na marszałka
Andrzej Buła (fot. youtube.com)

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zaapelował do pochodzących z regionu opolskiego artystów, aby pomogli bronić dobrego imienia Opola i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Marszałek województwa zwrócił się w specjalnym apelu do pochodzących z regionu artystów o pomoc i wsparcie organizacji 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który jesienią chce zorganizować miasto Opole.

"Okażmy swoją solidarność prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu w walce o dobre imię Festiwalu i Opola, któremu, ot tak, nie można odebrać miana Stolicy Polskiej Piosenki" - podkreślił marszałek.

Swój apel zaadresował do artystów pochodzących z województwa opolskiego: Anny Panas, Edyty Górniak, Małgorzaty Gadzińskiej-Kobiałko (Margo), Barbary Kurdej-Szatan, Michała Bajora, Kamila Bednarka, Piotra Zioły, Arkadiusza Jakubika, Adama Jaworskiego (DJ-a Adamusa), osób związanych z muzyką i miastem Opole m.in. do Elżbiety Zapendowskiej i Ambasadorów Stolicy Polskiej Piosenki, wśród których pierwszą uhonorowaną tym tytułem była Kayah.

"Województwo opolskie, to niewielki powierzchniowo, ale wielki duchem region. Jednym z jego atutów jest utrwalona przez dziesięciolecia w całej Polsce marka Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dziś tę markę - wielką wartość nie tylko dla miasta Opola, ale i dla regionu - próbuje się zniszczyć. Pomóżcie bronić dobrego imienia Opola i Festiwalu oraz wesprzyjcie organizację tegorocznego festiwalu, z którego wszyscy będziemy dumni! Wierzę, że razem nam się uda, i że solidarność znów okaże się silniejsza od interesów ludzi, którzy potrafią zniszczyć największe wartości" - napisał Buła.

"Ze swojej strony - jako marszałek województwa opolskiego - deklaruję pełną solidarność i wsparcie dla miasta. Nie dajmy się zmanipulować, nie pozwólmy zakłamać rzeczywistości i nie gódźmy się na szarganie dobrego imienia festiwalu, Opola i całego naszego regionu" - czytamy w apelu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.