PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal Wiosny przegoni zimę?

  • KB    16 marca 2010 - 13:56

Od 18 do 21 marca odbędzie się w Poznaniu V Festiwal Wiosny.
Formuła poznańskiego festiwalu zbudowana jest wokół współczesnych interpretacji Święta Wiosny  Igora Strawińskiego.

Festiwal Wiosny od 2006 roku przygląda się zmaganiom polskich i zagranicznych artystów z tym dziełem. Z jednodniowego wydarzenia przemienił się z czasem w kilkudniowe spotkanie nie tylko z muzyką i tańcem, ale i sztukami wizualnymi. Stał się też intelektualnym dyskursem nad sensami zamkniętymi w utworze Strawińskiego.

Wydaje się, że Festiwal Wiosny wpisał się już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Poznania. V edycja to, z jednej strony kontynuowanie i rozwijanie projektów z lat poprzednich, zgodne z założeniami programowym festiwalu, kolejne spotkania z wybitnymi twórcami i ich dziełami, dla których impulsem było dzieło Strawińskiego, z drugiej jednak – już zapowiedź tego, co zdarzy się w roku kolejnym: premierowych produkcji przygotowywanych specjalnie z myślą o poznańskim festiwalu.

Festiwal Wiosny staje się więc corocznym "sprawozdaniem" ukazującym rozmiary fascynacji artystycznego świata Świętem Wiosny, jednym z najbardziej kontrowersyjnych utworów sztuki współczesnej i – jak się okazuje – jednym z najbardziej inspirujących twórczo.

Patronat nad festiwalem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.