PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal z billboardów coraz bliżej

  • KB    2 sierpnia 2010 - 16:55

Już za tydzień rozpocznie się Trzęsaczu VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum - non profanum”, poświęcony w całości muzyce Fryderyka Chopina.
W organizację festiwalu zaangażował się urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego. Impreza znalazła się wśród sześciu wydarzeń, które promują województwo zachodniopomorskie na billboardach w całym kraju, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Koszalinie, Katowicach oraz Wrocławiu.

- To wydarzenie wyjątkowe, świetnie komponujące się z obchodami Roku Chopinowskiego 2010 – przyznał wicemarszałek Witold Jabłoński podczas konferencji prezentującej wydarzenie i dodał: - Od wielu lat Urząd Marszałkowski wspiera festiwal. W tym roku wkład finansowy samorządu województwa w „Sacrum - non profanum” wyniósł ok. 130 tys. zł.

Jak mówi pomysłodawca festiwalu, prof. Bohdan Boguszewski, dzięki stałemu udziałowi Orkiestry Kameralnej „Academia”, możliwe stało się wykonywanie koncertów instrumentalnych, z udziałem najwybitniejszych polskich i zagranicznych instrumentalistów: Konstantego Andrzeja Kulki, Adama Makowicza, Patrycji Piekutowskiej, Beaty Bilińskiej, Agaty Szymczewskiej i wielu innych.

Festiwal rozpocznie się 9 sierpnia 2010 r. Koncertem Inauguracyjnym, w którym udział wezmą: Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Tomasz Strahl (wiolonczela), Edward Walanin (fortepian), Hanna Hozer (mezzosopran), Bogumiła Lagun-Kuźmińska (fortepian), a także Orkiestra „Academia” pod dyrekcją Bohdana Boguszewskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.