PARTNER PORTALU
  • BGK

Filia Szkoły Wajdy w Żyrardowie

  • PAP    23 września 2011 - 19:18
Filia Szkoły Wajdy w Żyrardowie

Cztery kursy do końca roku, projekty na scenie teatralnej, a poza tym nowe obiekty do fotografowania - Szkoła Wajdy otworzyła filię w Żyrardowie. Założyciele szkoły - Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski - podpisali w piątek z prezydentem miasta porozumienie o współpracy.
"Myślę, że będzie dobrze, gdy nasi studenci skonfrontują się z miejscem, w którym ludzie chcą działać, które kiedyś było miastem fabrycznym, a teraz zaczyna się rozwijać. Bardzo się ucieszyłem, że władze Żyrardowa mają świadomość tego, że to miasto chce iść do przodu i szukają możliwości, które pozwolą na ten rozwój - będziemy robić wszystko, aby spełnić te oczekiwania" - powiedział PAP Andrzej Wajda.

"Żyrardów stawia na kulturę i jestem zaszczycony i bardzo wdzięczny panu Andrzejowi Wajdzie i panu Wojciechowski Marczewskiemu za to, że zgodzili się z nami współpracować" - oświadczył na konferencji prasowej prezydent miasta Andrzej Wilk.

"Wyciągamy naszych studentów z Warszawy, ze Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia, pokazujemy im inną przestrzeń. Chcemy, żeby tu szukali prawdziwych ludzi, zderzyli się z prawdziwymi tematami" - mówił Wojciech Marczewski.

Filia Szkoły Wajdy znalazła swoje miejsce w odrestaurowanej Resursie.

Do końca roku w Szkole Wajdy w Warszawie i w Żyrardowie odbędą się cztery kursy: dokumentalny, fabularny - studio prób, kurs kreatywnej produkcji i działające już przedszkole filmowe, w którym uczniowie gimnazjów i liceów z całej Polski będą zgłębiać tajniki produkcji filmowej.

Na początku 2012 roku przewidziany jest także projekt, w ramach którego ze studentami Szkoły Wajdy będą pracować filmowcy z całego świata.

Szkoła Wajdy istnieje od 10 lat, realizuje liczne programy i projekty m.in. program dokumentalny DOK PRO, program fabularny STUDIO PRÓB oraz międzynarodowy program szkoleniowy dla profesjonalnych filmowców EKRAN. W 2011 roku powstało także Studio Wajdy, które pomaga produkować filmy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.