PARTNER PORTALU
  • BGK

Filmowy koniec lata w Lesznie

  • AT    22 sierpnia 2012 - 21:00
Filmowy koniec lata w Lesznie

Na zakończenie lata Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza w filmową podróż. W ramach programu Future shorts zaprezentowane zostaną najlepsze filmy krótkometrażowe ze świata.
Pokaz odbędzie się 30 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00 w galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. Wstęp wolny.

Najnowszy program Future Shorts od 1 lipca zaczyna swoją letnią podróż dookoła świata. Wśród prezentowanych filmów m.in.: nagrodzony BAFTA i nominowany do Oscara "A Morning Stroll" (reż. Grant Orchard), koreański "Guest" (reż. Ga Eun-Yoon) - laureat festiwalu w Clermont-Ferrand - oraz faworyt z Festiwalu SXSW "Notes on Biology" (reż. Will Madden).

Pokazując najbardziej ekscytujące krótkie formy filmowe z całego świata, Future Shorts buduje potężną międzynarodową sieć dystrybucyjną oraz tworzy niezwykłą społeczność - informuje leszczyński magistrat.

Wciąż rozrastający się festiwal Future Shorts dociera obecnie do 60 krajów i 160 miast na świecie. 350 pokazów rozrzuconych po 6 kontynentach gromadzi łącznie ponad 35,000 widzów. Wśród najnowszych krajów, które dołączyły do obiegu Future Shorts są m.in. Iran, Kanada, Meksyk, Portugalia i Tanzania.

Wśród niezwykłych przestrzeni, gdzie na całym świecie wyświetlane są programy Future Shorts, znajdziemy m.in. pałac w Bukareszcie, Riverside Studios w Londynie, Cinema Jenin w Palestynie, Ozen Bar w Tel Awiwie, czy Art Lounge w Beirucie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.