PARTNER PORTALU
  • BGK

Finał koncertów w zabytkach

  • lk    25 listopada 2010 - 15:59
Finał koncertów w zabytkach

Dobiega końca cykl 85 koncertów w zabytkowych obiektach odnawianych dzięki środkom z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ostatni koncert w niedzielę (28 listopada) w Lubostroniu.
Ten pierwszy zakrojony na tak dużą skalę cykl imprez kulturalnych, zorganizowanych przez urząd marszałkowski, jest promocją projektu
rewitalizacyjnego pod nazwą Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Koncerty w zabytkach, to oryginalny sposób na promocję prac renowacyjnych w zabytkach, ale przede wszystkim prezentacja interesującej oferty kulturalnej w niezwykłej scenerii. Wiele koncertów odbyło się w małych, a nawet bardzo małych miejscowościach naszego regionu. Warto było podjąć się tego przedsięwzięcia o czym świadczą tysiące mieszkańców regionu, którzyprzyszli na koncerty - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Koncertów w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wysłuchało ponad 15 tysięcy osób. Ostatni występ odbędzie się 28 listopada w Pałacu w Lubostroniu (gmina Łabiszyn, powiat żniński), godzina 17. Wystąpi Laboratoire de la Musique.

Czytaj też:

Przedpole Pałacu w Wilanowie rewitalizowane

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.