PARTNER PORTALU
  • BGK

Finansowe wsparcie misji gospodarczej do Chin

  • GK    20 lipca 2012 - 09:17
Finansowe wsparcie misji gospodarczej do Chin

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy mają czas do 3 sierpnia na zgłoszenia udziału w misji gospodarczej do Chin.
Za niespełna dwa miesiące zachodniopomorscy przedsiębiorcy wyruszą do Chin i Hongkongu z misją gospodarczą. Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego już czeka na zgłoszenia chętnych. Rekrutacja rozpoczęła się 16 lipca br.

Misja gospodarcza zachodniopomorskich przedsiębiorców jest powiązana z komponentem politycznym wizyty ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Chińskiej Republice Ludowej. Wizyta służyć będzie wzmocnieniu współpracy gospodarczej i politycznej w ramach partnerstwa strategicznego między Polską a Chinami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mając na uwadze współpracę partnerską pomiędzy prowincją Guangdong a woj. zachodniopomorskim, zaproponowało udział zachodniopomorskich firm w części gospodarczej wizyty ministra.

Zachodniopomorska misja potrwa tydzień – od 8 do 15 września 2012 r., a jej głównym celem jest umożliwienie przedsiębiorcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi kontrahentami na Dalekim Wschodzie. Organizatorem wyjazdu delegacji z naszego województwa jest zachodniopomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Pierwszym punktem programu jest wizyta w Hongkongu, gdzie odbędą się spotkania biznesowe z lokalnymi organizacjami i przedsiębiorstwami. 11 września natomiast odbędzie się Forum Gospodarcze Województwo Zachodniopomorskie – Prowincja Guangdong, któremu przewodniczyć będzie minister Radosław Sikorski.

Ponadto planowane są spotkania B2B w Kantonie i w Pekinie. Spotkania gospodarcze zostaną zorganizowane pod indywidualne potrzeby polskich przedsiębiorców.

Zainteresowani wyjazdem przedsiębiorcy mogą ubiegać się o 100 proc. dofinansowanie kosztów pobytu w ramach środków z poddziałania 1.3.2 promocja przedsiębiorstw w wymiarze międzynarodowym regionalnego programu operacyjnego woj. zachodniopomorskiego. Z tych środków mogą zostać pokryte koszty noclegów w hotelach, transport wewnętrzny na terenie Chin (autobusy, samoloty, pociągi), wynajem sal konferencyjnych, koszt pracy tłumaczy, koszt pracy pilota-koordynatora, koszty transportu materiałów promocyjnych.

Dofinansowanie nie obejmuje biletów lotniczych do Chin, ubezpieczenia i kosztów delegacji.Projekt realizowany jest w ramach pomocy de minimis, dlatego przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie zobowiązani są do złożenia właściwego wniosku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.