PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy z Opolszczyzny chcą zawojować Europę. Centrum Biznesu gotowe

  • bad    21 września 2015 - 19:02
Firmy z Opolszczyzny chcą zawojować Europę. Centrum Biznesu gotowe
Centrum Biznesu ma wspierać opolskich przedsiębiorców. Fot. mat. prasowe

Budowę Centrum Biznesu jako kompleksowej galerii usług wspierającej podmioty gospodarcze zrealizowała Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych za około 5,5 mln zł.
Projekt współfinansowany był z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Za to wsparcie dziękowali marszałkowi Bule poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla oraz radny wojewódzki Norbert Rasch. Na pytanie, czym ta instytucja będzie odróżniać się od podobnych już istniejących odpowiedział poseł Galla: - Jakością, która ma pozwolić na rywalizację naszych firm na rynkach europejskich – mówi poseł Galla.

- Dobra robota - mówi marszałek województwa Andrzej Buła

Marszałek Andrzej Buła był pod wrażeniem tempa realizacji budowy: - Jednak czasem łatwiej taką instytucję wybudować niż tchnąć w nią nowego ducha. Ale potrzebujemy takich miejsc do rzeczowych i konstruktywnych rozmów i działań. Życzę jak najlepiej i wierzę w powodzenie tego projektu – mówił marszałek Buła.

Centrum Biznesu w Opolu stanowi trzykondygnacyjny budynek, wyposażony w sale konferencyjne oraz powierzchnie biurowe. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1 225 m2. Powierzchnie biurowe, w tym 13 biur i 5 pokoi konsultacyjnych zajmują 637 m2, które na co dzień mogą służyć do organizowania spotkań z kontrahentami lub klientami, a także do odpoczynku i nieformalnych spotkań.

Ponadto budynek wyposażony jest w trzy oddzielne pomieszczenia szkoleniowo - konferencyjne dla łącznej liczby ok. 120 osób, które łączy foyer z przestrzenią rekreacyjną oraz wyjściem na ogród.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.