PARTNER PORTALU
  • BGK

Fortyfikacje Poznania coraz większą atrakcją turystyczną

  • PAP/JL    25 stycznia 2016 - 08:00
Fortyfikacje Poznania coraz większą atrakcją turystyczną
W styczniu zostanie otwarty Poznański Szlak Forteczny. Fot. Wikipedia.pl.

Aplikacje na smartfona połączone z Google Maps, QR-kody i tablice z wizualizacjami to nowe narzędzia mające uatrakcyjnić zwiedzanie poznańskich fortyfikacji.
Pod koniec stycznia zostanie oficjalnie otwarty Poznański Szlak Forteczny, prezentujący ponad 30 obiektów.

Poznański Szlak Forteczny będzie pierwszym, który kompleksowo przybliża tematycznie i chronologicznie pozostałości po XIX-wiecznej Twierdzy Poznań. Na ponad 30 km szlaku stanie 40 tablic, które mają opowiedzieć mieszkańcom i turystom historię dawnych fortów, schronów, umocnień polowych i pozostałych obiektów fortecznych.

Na szlaku są też grupy schronów, które pełniły różne funkcje, jak np. schrony na Dębcu czy Miłostowie. Co ciekawe, zachowały się tam umocnienia z I wojny światowej.

Inicjatorzy Poznańskiego Szlaku Fortecznego poza tradycyjnymi formami oznakowania szlaku postanowili także skorzystać z nowoczesnej technologii. Nowe rozwiązania mają nie tylko uatrakcyjnić szlak, ale i ułatwić jego zwiedzanie turystom.

Na stronie internetowej pojawi się także informacja w formie abstraktu w językach angielskim i niemieckim dla turystów zagranicznych.

Poznańska Cytadela jest pozostałością Fortu Winiary z tradycją sięgającą blisko 188 lat wstecz. Do budowy fortu przystąpiono 23. czerwca 1828 roku.

W tym roku, już po raz czwarty odbędą się w stolicy Wielkopolski Dni twierdzy Poznań. Wydarzenie, podczas którego otwierane są dla turystów wszystkie dostępne fortyfikacje odbędzie się w weekend 27-28 sierpnia. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie internetowej www.dnitwierdzypoznan.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.