Fortyfikacje Poznania coraz większą atrakcją turystyczną

Aplikacje na smartfona połączone z Google Maps, QR-kody i tablice z wizualizacjami to nowe narzędzia mające uatrakcyjnić zwiedzanie poznańskich fortyfikacji.
Fortyfikacje Poznania coraz większą atrakcją turystyczną
W styczniu zostanie otwarty Poznański Szlak Forteczny. Fot. Wikipedia.pl.

Pod koniec stycznia zostanie oficjalnie otwarty Poznański Szlak Forteczny, prezentujący ponad 30 obiektów.

Poznański Szlak Forteczny będzie pierwszym, który kompleksowo przybliża tematycznie i chronologicznie pozostałości po XIX-wiecznej Twierdzy Poznań. Na ponad 30 km szlaku stanie 40 tablic, które mają opowiedzieć mieszkańcom i turystom historię dawnych fortów, schronów, umocnień polowych i pozostałych obiektów fortecznych.

Na szlaku są też grupy schronów, które pełniły różne funkcje, jak np. schrony na Dębcu czy Miłostowie. Co ciekawe, zachowały się tam umocnienia z I wojny światowej.

Inicjatorzy Poznańskiego Szlaku Fortecznego poza tradycyjnymi formami oznakowania szlaku postanowili także skorzystać z nowoczesnej technologii. Nowe rozwiązania mają nie tylko uatrakcyjnić szlak, ale i ułatwić jego zwiedzanie turystom.

Na stronie internetowej pojawi się także informacja w formie abstraktu w językach angielskim i niemieckim dla turystów zagranicznych.

Poznańska Cytadela jest pozostałością Fortu Winiary z tradycją sięgającą blisko 188 lat wstecz. Do budowy fortu przystąpiono 23. czerwca 1828 roku.

W tym roku, już po raz czwarty odbędą się w stolicy Wielkopolski Dni twierdzy Poznań. Wydarzenie, podczas którego otwierane są dla turystów wszystkie dostępne fortyfikacje odbędzie się w weekend 27-28 sierpnia. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie internetowej www.dnitwierdzypoznan.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE