PARTNER PORTALU
  • BGK

Fotoradary nie działają na silnym mrozie

  • Dziennik Zachodni/wnp.pl    8 lutego 2010 - 10:50

Używane przez policjantów fotoradary Rapid mogą pracować tylko do temperatury -10 stopni Celsjusza. W czasie silnych mrozów kierowcy nie muszą się obawiać się zdjęć i mandatów z przydrożnych masztów. Są one bowiem puste - informuje "Dziennik Zachodni".
Radarowy miernik prędkości Rapid produkowany jest w gminie Ostrów Mazowiecka przez Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad. Rapidy używane są przez komendy policji w całym kraju i są najpopularniejszym narzędziem do wyłapywania kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nic dziwnego, bo ten fotoradar, który otrzymał m.in. wyróżnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za "walory użytkowe i ekonomiczne", ma sporo zalet - jest mały, prosty w obsłudze i tani w eksploatacji, bezawaryjny, a do tego wykazuje dużą dokładność w pomiarach.

Ma jednak również i wadę - producent zaleca jego użytkowanie w temperaturze od -10 do maksymalnie +60 stopni Celsjusza. Oznacza to, że podczas niedawnych dwudziestostopniowych mrozów Rapidy nie mogły zostać wykorzystane przez funkcjonariuszy drogówki. Tak było między innymi w Katowicach, gdzie policjanci mają do dyspozycji dwa takie urządzenia - pisze "Dziennik Zachodni".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: