PARTNER PORTALU
  • BGK

Francuska delegacja na Śląsku

  • KB    4 maja 2010 - 10:19

W dniach 28-30 kwietnia 2010 przebywała w województwie śląskim delegacja z Departamentu Dolnego Renu (Francja) – jednego z ważnych partnerów zagranicznych naszego regionu.
Głównym celem przyjazdu gości było posiedzenie komisji mieszanej ds. współpracy dwustronnej. Podczas posiedzenia omówiono m.in. program działań na rok 2010, wśród których zaplanowano m.in. udział województwa śląskiego w Festiwalu Kultur i Smaków Europy w Strasburgu w lipcu br., wizyty studyjne dotyczące gospodarki i ochrony środowiska, a także działania w zakresie promocji turystycznej.

Na zakończenie posiedzenia strony zadeklarowały wolę kontynuacji współpracy. W tym celu wicemarszałek Zbyszek Zaborowski oraz wiceprzewodniczący Rady Generalnej departamentu Bas-Rhin Pierre Bertrand podpisali deklarację nawiązującą do Porozumienia o współpracy dwustronnej zawartego w 2000 roku.

W programie trzydniowego pobytu delegacji znalazła się także prezentacja projektu Nowe Gliwice. Goście wzięli udział w odbywającej się w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości konferencji nt. współpracy transgranicznej i przygranicznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” w Cieszynie w ramach projektu „Chcemy, abyście o nas wiedzieli! Euroregion Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko szkołą integracji europejskiej”. W czasie konferencji przedstawiciele Euroregionu podpisali porozumienie o współpracy z Eurodystryktem Regio Pamina z pogranicza francusko-niemieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.