PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze na akcję „Razem Bezpieczniej”

  • PAP    14 marca 2012 - 10:38

Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński ogłosił nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu „Razem Bezpieczniej”.
W Lubuskiem (zabierz głos/oceń marszałka) do podziału jest 200 tys. zł – na bezpieczeństwo w szkole lub ochronę dziedzictwa narodowego – poinformował rzecznik wojewody Paweł Siminiak.

Na każdą z tych dziedzin do rozdysponowania będzie po 100 tys. zł. W pierwszym z wymienionych obszarów dofinansowanie można uzyskać m.in. na prowadzenie w szkołach warsztatów, spotkań edukacyjnych, ukierunkowanych na wyeliminowanie patologii wśród dzieci i młodzieży.

Fundusze można także otrzymać na organizację konkursów popularyzujących wiedzę na temat przeciwdziałania tzw. cyberprzemocy czy też edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa.

W przypadku ochrony dziedzictwa narodowego pieniądze mogą być wykorzystane na rejestrację i dokumentację zabytków, rozwój współpracy między instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dóbr kultury oraz edukację dzieci i młodzieży w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego.

W ubiegłym roku Lubuski Urząd Wojewódzki na realizację rządowego konkursu „Razem Bezpieczniej” przeznaczył 388 tys. zł. Wówczas projekty były realizowane w trzech obszarach: bezpieczeństwo w szkole, przemoc w rodzinie i ochrona dziedzictwa narodowego.

W konkursie mogą wystartować organizacje pozarządowe działające w regionie. Wnioski powinny wpłynąć do 2 kwietnia. Preferowane będą projekty obejmujące swoim zakresem obszar całego województwa. Na ocenę złożonych ofert komisja konkursowa będzie miała 30 dni.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zostały zamieszczone na stronie www.lubuskie.uw.gov.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.