PARTNER PORTALU
  • BGK

Galeria miejska na słupach

  • GK/sopot.pl    25 października 2011 - 11:39
Galeria miejska na słupach

Otwarta została Nowa Galeria Miejska w Sopocie w formie słupów informacyjnych.
W skład nowej Galerii Miejskiej weszły trzy nowe słupy: przy Placu Konstytucji (we współpracy z gdańską ASP), na Placu Przyjaciół Sopotu, będący w dyspozycji Muzeum Miasta Sopotu, słup przed Teatrem Atelier dla Off De Bicz, a także istniejące słupy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Słup przy placu Konstytucji to efekt współpracy pomiędzy urzędem miasta a Autorską Pracownią Grafiki na gdańskiej ASP Jacka Staniszewskiego, sopockiego artysty i animatora sztuki. Ideą nowopowstałej galerii jest ekspozycja plakatów o tematyce społecznej. Ma to być miejsce, gdzie studenci, będą mogli się wypowiadać na nurtujące ich tematy, zachęcając mieszkańców, przechodniów do zastanowienia się nad poruszaną problematyką.

Jak mówi pomysłodawca projektu – Jacek Staniszewski, galeria plakatu społecznego, która znajduję się w samym centrum miasta i sama wychodzi niejako do widza, ma olbrzymią siłę „rażenia”. Także inni wykładowcy chcą namówić władze lokalne w Gdańsku i Gdyni do podobnej współpracy.

Z pewnością inicjatywa ta umożliwi młodym artystom wypowiadanie się na forum publicznym. Pierwsza wystawa poruszała będzie problemy związane z tematyką antywojenną – cykl plakatów pt: „Wojna jest zła” pojawi się na słupie w formie wydruku wielkoformatowego. Dzięki temu za jakiś czas, będzie można raz jeszcze prześledzić efekt twórczości studentów we wnętrzach Państwowej Galerii Sztuki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: